Zgodnie z zapowiedzią poniżej przedstawiamy podsumowanie przez tr. T. Błaszaka ćwierćfinałów U-14 rozegranych w dniach 25-27 kwietnia w Poznaniu.
Grupa, do której trafiliśmy po losowaniu wydawała się bardzo wyrównana i trudna. Nasz zespół zmierzył się z drużynami: BAT Sierakowice, Pivot Piastów i Górnik Wałbrzych.
Pierwszy piątkowy mecz rozegraliśmy z zespołem z Wałbrzycha, przeciwnik prezentował się bardzo dobrze fizycznie, mając silnych i wysokich zawodników. Mecz tylko przez pierwsze pięć minut był wyrównany, z każdą następną minutą nasza przewaga rosła i po czterdziestu minutach na tablicy widniał wynik 80:40 dla nas. Mecz w naszym wykonaniu był bardzo dobry zarówno w ataku jak i w obronie. Zespół z Wałbrzycha nie bronił wysoko, coo bardzo nam pasowało. W pierwszym meczu BAT Sierakowice wysoko wygrał z Piastowem.
Drugi dzień to mecze BAT Sierakowice – Górnik Wałbrzych i Pivot Piastów – Pyra Poznań. Już pierwszy z nich pokazał, że drużyny które pierwszego dnia przegrały będą walczyć i nie maja nic do stracenia. Sierakowice po bardzo ciężkim meczu pokonały Górnika. Nasza drużyna rozegrała mecz z Pivotem. Zawodnicy z Piastowa pokazali wielką ambicje i walczyli do końca. Wiedzieliśmy ze będą bronić bardzo wysoko, podwajając i próbować zabierać piłki pod koszem atakowanym. Uczulaliśmy na to zawodników, jednak to, że pierwszy raz spotkaliśmy się z taką obroną spowodowało, że popełniliśmy 40 strat. Mecz zakończył się wygraną 7 punktami, chociaż ostatnią kwartę zaczynaliśmy z przewagą 15 punktów. Pivot pokazał, że ambicją można wiele zdziałać i doprowadzić do zaciętej i emocjonującej końcówki. Układ gier i wyniki spowodowały że po dwóch dniach zespoły BAT-a i Pyry awansowały do półfinałów MP U-14.
Ostatni dzień to mecze o miejsca. W pierwszym Górnik pokonał Pivot i zawodnicy z Wałbrzycha zajęli trzecie miejsce. Drugi mecz to walka o pierwsze miejsce od początku do końca. Mecz zakończył się nasza wygraną jednym punktem 61:60. Zawodnicy z Sierakowic pokazali charakter i duże umiejętności, ponieważ przez prawie cały mecz przegrywali. Tylko na początku meczu prowadzili 8:0. Następne minuty to nasza przewaga, powiększana do ok. 28 minuty meczu. Później drużyna BAT-a mozolnie odrabiałą straty i na pięć sekund przed końcem, po naszych kolejnych nie celnych rzutach wolnych, przy prowadzeniu jednym punktem z naszej strony miała piłkę. Na szczęście dla nas nie udało się im przeprowadzić skutecznej akcji.
Wygrywając trzy mecze zajęliśmy pierwsze miejsce i awansowaliśmy do dalszych rozgrywek. Podsumowując turniej – pierwszy raz graliśmy trzy bardzo ciężkie, w tym dwa bardzo wyrównane mecze w jednym turnieju, w którym każdy mecz miał olbrzymie znaczenie. Na pochwałę zasługuje cała drużyna, w każdym meczu dając z siebie wszystko, nie tylko na boisku ale również poza nim. Już teraz wiemy, że za miesiąc półfinały rozegrany w Poznaniu i zapraszamy do kibicowania naszej drużynie.