W dniu dzisiejszym rozpoczęły się turnieje ćwierćfinałowe Mistrzostw Polski U15, które potrwają do niedzieli 24 kwietnia. W grupie A o awans do półfinału walczy drużyna prowadzona przez trenera Tomasza Semmlera.

Turniej grupy A rozgrywany jest w Toruniu na hali Zespołu Szkół Przemysłu Spożywczego i VIII LO w Toruniu przy ul. Grunwaldzkiej 33/35.

Razem z naszym zespołem o awans do następnej fazy rozgrywek walczyć będą MKS Ochota Warszawa, ZKS Stal Stalowa Wola oraz gospodarze turnieju – Twarde Pierniki Toruń.

W pierwszym dniu rozgrywek nasze zespół zagrał z ZKS Stal Stalowa Wola i odniósł na rozpoczęcie turnieju zwycięstwo 108:54.

PYRA – ZKS Stal Stalowa Wola 108:54 (statystyki)

W drugim dniu rozgrywania turnieju ćwierćfinałowego Mistrzostw Polski U15 drużyna trenera Tomasza Semmlera odnosi drugie zwycięstwo. Dzisiaj pokonujemy gospodarzy. Twarde Pierniki Toruń, 67:51. Tym samym zapewniamy sobie już awans do półfinału Mistrzostw Polski!

PYRA – Twarde Pierniki Toruń 67:51 (statystyki)

Turniej ćwierćfinałowy Mistrzostw Polski U15 kończymy z kompletem zwycięstw. W ostatnim meczu nasi chłopcy odrobili 13 punktową stratę jaką mieli po pierwszej kwarcie, głównie dzięki bardzo dobrej 3 części meczu, którą zakończyli wynikiem 22:8 i wygrywają całe spotkanie 70:65.

Tym samym do półfinału Mistrzostw Polski awansujemy z 1 miejsca w naszej grupie. Gratulacje dla zawodników i trenerów!

MKS Ochota Warszawa – PYRA 65:70 (statystyki)