Podawaliśmy już wynik konfrontacji poznańskich drużyn w lidze juniorów. Dzisiaj krótkie podsumowanie dokonane przez trenera naszego zespołu.
Fundacja PBG Basket Junior Poznań – PYRA 86 : 56 (24:6, 19:19, 26:9, 17:22)
Przegrywamy w derbach Wielkopolski! Trudno komentować nasz występ, byliśmy tego dnia słabsi w każdym elemencie koszykarskiego rzemiosła. Nasi zawodnicy podeszli do spotkania bardzo zmotywowani i każdy, kto oglądał mecz na żywo nie odmówi im woli walki i zaangażowania. Niestety starczyło to jedynie na fragmenty dobrej gry i podjęcie momentami wyrównanej walki. Głównym naszym problemem był brak skuteczności w rzutach dystansowych, do których zostaliśmy zmuszeni, grając przez zdecydowaną większość meczu przeciwko dobrze funkcjonującej obronie strefowej PBG. Z pewnością jest to dla nas dobry materiał poglądowy do pracy w dalszej części sezonu. Pomimo wyniku należą się brawa dla naszych chłopaków za ten mecz, gdyż dopiero od tygodnia trenowaliśmy w prawie pełnym składzie, po wyleczeniu kontuzji naszych podstawowych zawodników. Liczymy na to, że w rewanżu postaramy się wyciągnąć wnioski z minionego spotkania i postawimy naszym przeciwnikom zdecydowanie większy opór.
Warto dodać, że mecz juniorów ściągnął na halę POSiR-u nadkomplet publiczności!
Punkty:
W. Frąckowiak – 22, J. Leszczyński – 9, I. Dzioch – 9, F. Radzik – 7, P. Idziak – 3, M. Madanowski – 2, M. Szorcz – 2, P. Kurzawski – 1, J. Bober – 1.

Relacja i zdjęcia również  na stronie epoznan.pl

Zapraszamy do galerii Adama Chmielewskiego