Wczoraj informowaliśmy o zwycięstwie naszej drużyny z PBG BASKET Junior Poznań w lidze juniorów starszych.
Dzisiaj komentarz trenera.

PYRA – PBG BJ Poznań 70 : 62 (12:4, 20:21, 14:14, 24:23)
Do derbowego meczu oba zespoły przystąpiły mając już zapewnioną grę w turnieju półfinałowym U20. Nasza drużyna chciała w tym meczu pokazać, że rozmiary porażki w pierwszy meczu nie odzwierciedlają realnej różnicy między zespołami. Od pierwszych minut bardzo dobrze broniliśmy. Podobnie jak nasi w przeciwnicy w pierwszym meczu pozwoliliśmy gościom na zdobycie tylko 4 pkt w pierwszej kwarcie. Od drugiej kwarty goście zaczęli odrabiać straty, jednak nasz zespół był bardzo dobrze przygotowany do tego meczu, zarówno w aspekcie fizycznym jak i psychicznym. Po bardzo dobrej kwarcie schodzimy na przerwę z przewagą 7 pkt. Początek 3 kwarty to fragment meczu, w którym brak koncentracji i agresywna obrona przeciwnika doprowadziły do wyniku 37:37 w 7 min. tej kwarty. Jednak na zryw przeciwnika odpowiadamy trzema trafieniami za 3 pkt i na koniec 3 kwarty nasza przewaga w dalszym ciągu wynosi 7 pkt. 4 kwarta, najbardziej emocjonująca, była wyśmienitym widowiskiem dla licznie zgromadzonych kibiców. Goście stosowali obronę strefową, którą nasz zespół rozbijał długą i konsekwentną grą w ataku pozycyjnym. Po drugiej stronie boiska zobaczyliśmy festiwal rzutów za 3 pkt (6 celnych w tej kwarcie w wykonaniu PBG). Jednak determinacja i konsekwencja w wykonaniu naszego zespołu pozwoliła odnieść końcowy sukces. Na uwagę zasługuje fakt, że w ostatniej kwarcie trafiliśmy 11 z 12 rzutów osobistych oraz to, że goście ani razu nie wyszli na prowadzenie w tym meczu.
Trener chciałby pochwalić cały zespół za twardą, męską i nieustępliwą postawę w całym meczu. Fantastyczne wsparcie dostarczyła nam ławka rezerwowych oraz kibice.