Drugi tydzień z rzędu nasze zespoły wygrały wszystkie mecze w rozgrywkach wojewódzkich.

W poniedziałek odbędzie się jeszcze mecz kadetów:

PYRA – KASPROWICZANKA godz. 16.00 sala POSiR A, ul. Chwiałkowskiego.

Zapraszamy zawodników z innych drużyn do kibicowania.

Poniżej wyniki i krótkie komentarze nt. spotkań rozegranych

Młodzicy starsi: KASPROWICZANKA Ostrów – PYRA 42 : 104

Bardzo dobry mecz zespołu. Przed meczem było założenie nie dać sobie rzucić 45 pkt. i udało się to zrealizować. Agresywnie broniliśmy, pod koszem wykorzystywaliśmy naszą przewagę fizyczną. Graliśmy zespołowo – 18 asyst. Ostatnia kwartę wygraliśmy 30 : 2. Kto pamięta, aby Pyra wygrała w Ostrowie mecz młodzików różnicą 62 pkt. ???

Młodzicy młodsi: MKS MOS Słupca – PYRA 48 : 69

Mecz rozgrywany na dużej sali. Z przyzwyczajeniem się do warunków miały problem obydwa zespoły, stąd stosunkowo niski wynik. Naszym największym problemem było zneutralizowanie centra Słupcy prawie 190 cm wzrostu. Mecz był w miarę wyrównany ale z naszą nieznaczną przewagą. Odzwierciedla to rezultat końcowy meczu.

Kadeci B: GIMNAZJUM Wielichowo – PYRA 36 : 69

Bardzo słaba gra w pierwszej kwarcie – na boisku był chaos w ataku i obronie. Od drugiej kwarty nastąpiła zmiana sposobu gry naszej drużyny – wysocy zawodnicy gospodarzy zmuszeni zostali do wychodzenia spod kosza na obwód. Pozwoliło to nam dobrze penetrować strefę podkoszową. Trzecią kwartę wygraliśmy 19 : 3. Dużo grała czwórka zawodników rocznika 1998.

Młodzicy młodsi: PYRA – MKK Gniezno 85 : 78

Rozpoczęło się fatalnie – pierwszą kwartę przegraliśmy 16 pkt. Na początku drugiej kwarty przegrywaliśmy nawet 20 pkt. Później było nieco lepiej – do przerwy przegrywaliśmy „tylko” 7 pkt. Po przerwie praktycznie trzy pierwsze nasze akcje zadecydowały o doprowadzeniu do remisu. Później była wyrównana walka. Przewaga kilku punktów była po naszej stronie,  dzięki niezwykłemu zaangażowaniu i waleczności chłopaków.

Juniorzy: MKS MOS Konin – PYRA 44 : 97

Przeciwnicy grali bez swojego centra P. Warzychowskiego. Konin prowadził w meczu 7 : 2 w trzeciej minucie oraz 9 : 8 w szóstej minucie. Ale pierwsza kwarta skończyła się rezultatem 20 : 9 dla PYRY. Pozostałe kwarty wygraliśmy: 23 : 13, 22 : 13, 34 : 12. W meczu wyróżnili się H. Łoś, M. Moryson. Nareszcie też na miarę swoich możliwości zagrał M. Drosik.