18 maja w Zielonej Górze rozpoczął się turniej finałowy Mistrzostw Polski U15, w którym brał udział nasz zespół prowadzony przez trenera Tomasza Semmlera. PYRA w finale zajęła 7 miejsce!

Turniej potrwa do niedzieli 22 maja 2022 r., 8 zespołów podzielonych na dwie grupy walczyć będzie o tytuł Mistrza Polski.

Nasz zespół rywalizację w pierwszym etapie rozgrywek rozpoczyna w grupie z WKK Wrocław, Zastal Fatto Deweloper Zielona Góra oraz Bryza SP Kowale.

W pierwszym meczu rozgrywania turnieju finałowego nasza drużyna po bardzo wyrównanym i emocjonującym spotkaniu przegrywa jednym punktem z Bryzą Kowale 70:71.

Bryza SP Kowale – PYRA 71:70 (statystyki)

W drugim dniu turnieju nasz zespół zmierzył się z gospodarzem turnieju – Zastalem Zielona Góra. Pomimo dobrego startu spotkania, nie udało nam się utrzymać prowadzenia i ostatecznie mecz przegrywamy 60:72.

Zastal Fatto Deweloper Zielona Góra – PYRA 72:60 (statystyki)

W ostatnim meczu fazy grupowej zagraliśmy z WKK Wrocław. Niestety mimo udanej trzeciej kwarty, nie wystarczyła ona do tego aby odnieść zwycięstwo. Mecz kończy się wynikiem 83:71 dla WKK i rozgrywki grupowe kończymy bez zwycięstwa.

PYRA – WKK Wrocław 71:83 (statystyki)

W ostatnim naszym meczu na turnieju finałowym Mistrzostw Polski U15 zagraliśmy z TKM Włocławek w meczu o 7 miejsce. Po bardzo wyrównanej walce to nasz zespół jest górą i odnosi zwycięstwo 83:79, kończąc zmagania w finale MP U15 na 7 miejscu!

TKM Włocławek – PYRA 79:83 (statystyki)

Gratulacje dla zawodników i trenerów za walkę w każdym meczu oraz osiągnięty wynik!