W rozgrywanych w dniach 11-13.02.2011 r. turniejach koszykówki, organizowanych przez Fundację PBG Basket Junior, dobrze zaprezentowały się drużyny MKK PYRA.

 

Na najwyższe noty zasłużyli nasi kadeci, wygrywając wszystkie mecze.

Tabela końcowa:

1. MKK PYRA Poznań

2. KORMORAN Sieraków

3. NOVUM Bydgoszcz

4. GTK Gdynia

5. BROSE Bamberg

6. KADRA WLKP ’96

 

Nasi zawodnicy otrzymali wyróżnienia indywidualne:

* najlepszym zawodnikiem turnieju wybrano Marka Walczaka

* wyróżnienie trenerów otrzymał Szymon Michalik

 

Komentarz trenera Tomasza Błaszaka:

Nasza drużyna z kompletem zwycięstw zajęła I miejsce w turnieju. Impreza zgromadziła bardzo silne zespoły z Polski (medaliści MP młodzików 2009) oraz trzecią drużynę Niemiec. W pierwszym dniu pokonaliśmy po bardzo ciężkim meczu NOVUM Bydgoszcz, a następnie GTK Gdynia.

Drugi dzień przyniósł zwycięstwo z zespołem niemieckim, a wieczorem przyszedł czas na kolejną konfrontację z drużyną z Sierakowa. W 2009 roku pokonaliśmy KORMORANA w finale MP młodzików, natomiast konfrontacje przed sezonem i spotkania ligowe były mniej udane. Po bardzo ciężkim meczu, w którym prowadzenie często zmieniało się, wygraliśmy 70 : 69, co dało nam przed ostatnia rundą spotkań I miejsce w Turnieju.

Trzeciego dnia w meczu z KWJ ’96 mogli spróbować swoich sił zawodnicy, którzy mniej grali w całym turnieju. Spisali się równie dobrze, wygrywając 91 : 55.

Na wyróżnienie zasługuje cała drużyna, która w każdym meczu walczyła i pokazała się z dobrej strony. Obok nagrodzonych: Marka Walczaka (MVP Turnieju) i Szymona Michalika (najlepszy zawodnik w drużynie) duże słowa uznania należą się również Hubertowi Łoś, który rozgrywał pierwsze mecze w naszej drużynie i był postacią wyróżniającą się.

 

 

Juiorzy PYRA PBG zajęli w swoim turnieju drugie miejsce.

Tabela końcowa:

1. GTK Gdynia

2. MKK PYRA PBG Poznań

3. PBG Basket Junior Poznań

4. NOVUM Bydgoszcz

 

Komentarz trenera Przemysława Szurka:

Udział w turnieju był kolejnym etapem przygotowań do rozgrywek centralnych. Rozgrywanie go tydzień po ciężkim obozie w Wałczu odbiło się na pewno na naszej dyspozycji, ale nic nie tłumaczy naszej postawy w przegranym meczu z GTK Gdynia.

To co można było zauważyć już drugiego dnia, zawodnicy chcieli się zrehabilitować i od pierwszych minut meczu z Novum Bydgoszcz przeciwnik nie miał nic do powiedzenia.

Cieszy również fakt, że pomimo bardzo słabego początku (kolejnego już w tym roku) derbowego spotkania z PBG Junior, potrafiliśmy się odbudować i wyjść na wysokie prowadzenie. Pozostał jeszcze miesiąc do rozpoczęcia rozgrywek strefowych i ostatnie mecze w lidze juniorów. Miejmy nadzieję, że forma fizyczna będzie rosła, a nasza gra ustabilizuje się na stałym wysokim poziomie.

 

Wyniki wszystkich spotkań na stronie PBG Basket Junior Poznań

 

Wyniki, zdjęcia, filmiki na stronie ŚKM

 

Zdjęcia p. Adama Chmielewskiego galeria 1   galeria 2