Podajemy relacje i statystyki z ostatniej rundy spotkań mistrzowskich.

Kadeci B
STAL Ostrów Wlkp. – PYRA  35 : 65 (10:12; 5:21; 12:20; 8:12)
Punkty zdobyli:
A. Krajewski – 21( 17 zbiórek), G. Jęchorek – 18 (12 zbiórek), W. Chicheł – 8(11 zbiórek), W. Jarmużek – 7 (7 asyst, 1×3), B. Werener – 5, M. Kowalski – 2, D. Błajewski – 2, P. Pampuch -2; grali jeszcze S. Jurga i A. Przybyła.
Zbiórki 63 (obrona 41, atak 22), skuteczność za 1 – 45%, za 2 – 36%, za 3 – 14%

III liga
PYRA – TARNOVIA Tarnowo Podg.  49 : 75 (13:24, 12:14, 12:19, 12:28)

Kadeci A
MKK PYRA Poznań – MKK Gniezno 62 :57 (17:12, 9:12, 12:19, 24:14)
Bardzo ważny mecz dla układu tabeli i psychiki zawodników. Mecz z pierwszej rundy zakończył się zwycięstwem graczy z Gniezna i byliśmy żądni rewanżu. Rozpoczęliśmy spotkanie bardzo nerwowo, kilka prostych błędów i w 8 minucie przegrywaliśmy 7:12. Kolejne dwie minuty to nasza lepsza gra, run 10:0 i pierwszą kwartę zakończyliśmy 5 punktowym prowadzeniem. Druga odsłona meczu bardzo podobna, niecelne rzuty z nieprzygotowanych pozycji, nerwowość przy wyprowadzaniu piłki, niedokładne podania, brak zastawiania. Do przerwy +2 pkt. Początek trzeciej kwarty wymarzony dla zespołu z Gniezna. 5 „trójek” pod rząd, my tylko 2 celne osobiste i w 24 minucie przegrywaliśmy 28:39. Wtedy jak rasowy lider zachował się Mikołaj Walczak (wg mnie rozegrał mecz życia). Podwajaniem w obronie i napędzaniem ataku, celną trójką, penetracjami pod kosz dał sygnał kolegom do walki i odrabiania strat. Ostatnia kwarta to trio w ataku Banaszak (13 pkt. – 3×3), Walczak (7 pkt. – 1×3) i Tamborski (4 pkt.) oraz agresywna obrona wszystkich graczy. Wygraliśmy tę część meczu 24:14 i, ku uciesze naszych kibiców, całe spotkanie 62:57.
Ogólnie mecz na „5”: wygrywamy 5 pkt, mamy 5 asyst za mało, 5 strat za dużo, 5 zbiórek w ataku za mało, 5 niecelnych wolnych za dużo, 5 niecelnych trójek za dużo, 5 celnych rzutów za 2 pkt za mało … Szkoda, że nie mogliśmy w pełni skorzystać z „usług” P. Stankowskiego (choroba) – zaciekle atakował zbiórkę, ale na rzucanie nie wystarczyło sił. Dziękuję wszystkim zawodnikom za zaangażowanie i walkę do końcowej syreny, o niedociągnięciach, braku dyscypliny taktycznej i błędach w obronie porozmawiamy na wtorkowym treningu.
Skuteczność rzutowa: za 3 pkt – 23% (6/26), za 2 pkt –30% (14/46), za 1 pkt – 62% (16/26).
Zbiórki 36, straty 21, zyski 17, asysty 10, bloki 3, faule 14.
G. Jęchorek – 1 str., 1 as., eval -2,
M. Lisek – 1 zb., 1 str., 3 zys., 1 as., 2 bl., eval -3.
Gratulacje !!! Podziękowania dla Rodziców zawodników za głośny doping.

Minikosz
PYRA – BIOFARM BJ Suchy Las 116 : 4 (37:0, 34:0, 22:4, 23:0)
Przeciwnik w tym meczu był dużo słabszy i fizycznie (zawodnicy o rok młodsi) i technicznie. Dlatego mecz potraktowaliśmy bardzo treningowo. Zmienialiśmy obronę – raz na całym boisku, raz od połowy. Za ilość zdobytych punktów w meczu oraz samą grę można wyróżnić Michała Szymaniaka, który trenuje z nami od 3 miesięcy, oby dalej rozwijał się tak dobrze.
Punktowali:
F. Piątkowski – 32, A Wiśniewski – 28, M. Szymaniak – 26, D. Cięgotura – 10, J. Kolański – 10, O. Świtała – 4 S.  Bartkowski – 2, M. Stefaniak – 2, M. Frąckowiak – 2.

Młodzcy starsi
PYRA – POLONIA Leszno 131 : 25 (31:4, 38:8, 34:2, 28:11)
Różnica klas obu zespołów. Drużyna z Leszna zajmuje ostatnie miejsce w lidze, a dla nas był to ostatni mecz przed wyjazdem do Międzychodu. Swój debiut w tym meczu zaliczył Jeremiasz Marciniak, bardzo udany debiut (zdobywca 10 punktów).