W weekendowych spotkaniach ligowych zanotowaliśmy jedno zwycięstwo i dwie porażki.

Juniorzy
MIKST Międzychód – PYRA 34 : 84 (19:18, 0:32: 9:20, 6:14)
Punkty:
E. Chmielewski 21, Ł. Żarnowski 15, W. Frąckowiak 13,
J. Libera 11, A. Nawrot 7, F. Pochylski 7, B. Kossowski 5, D. Brociek 5, W. Borowik 0.

Kadeci A
MKK Gniezno – PYRA 71 : 65 (15:22, 17:16, 21:14, 18:13)
Drugi mecz ligowy przegrywamy niestety w Gnieźnie różnicą 6 punktów. Do 8 minuty pierwszej kwarty przegrywaliśmy, potem – przez kolejne 10 minut – to my dyktowaliśmy warunki. Przy stanie 50:49 musieliśmy zmienić M. Banaszaka, który – okazało się – ma już 4 faule (wg nas była to pomyłka). W rezultacie kolejny fragment spotkania przegraliśmy 14:4, a na tablicy widniał wynik 63:54. Wzięliśmy czas i następne 3 minuty znów należały do nas – wygraliśmy ten fragment gry 10:2. Niestety to wszystko na co nas było stać w tym meczu.
Mecz był bardzo wyrównany, kibicom mógł się podobać, zawodnicy obu zespołów pokazali dobrą kadecką koszykówkę. O końcowym rezultacie zdecydowały szczegóły: 12 „pewniaków” przestrzelonych spod kosza, dwa duże błędy w obronie i kilka głupich, niewymuszonych strat. Nie pomógł nam też chaos i dezinformacja przy stoliku sędziowskim – mamy nauczkę, by od dziś każdy mecz nagrywać.
Mieliśmy 37 zbiórek – mimo przewagi fizycznej zawodników MKK Gniezno, 20 strat, 21 zysków, 14 asyst i 4 bloki.
O. Ignaszak – 2 pkt, 2 zys.
W składzie mieliśmy jeszcze trzech niedoświadczonych graczy: G. Jęchorka, A. Krajewskiego i T. Nowakowskiego, wracającego do zdrowia K. Adamczaka oraz M. Liska, dla którego w dzisiejszym meczu zabrakło pozycji.
Dziękuję zawodnikom za walkę, a Rodzicom za pomoc w transporcie i głośny doping.