Miło nam poinformować, że w zbliżającym się sezonie 2020/2021 nasz wychowanek, Marcin Flieger, będzie reprezentować ponownie barwy MKK PYRA Poznań.

Marcin przygodę z koszykówką rozpoczął w Szkole Podstawowej nr 65 pod okiem trenera Jacka Kamińskiego. Następne lata to gra w drużynach młodzieżowych naszego klubu, której ukoronowaniem było zdobycie II miejsca w Mistrzostwach Polski Kadetów w 2000 roku. Trenerem drużyny był Tadeusz Dudziński.

Profesjonalną karierę Marcin rozpoczął w drużynie seniorskiej MKK PYRA, w której grał w latach 2002-2004. Przez kolejne 16 sezonów z powodzeniem występował na parkietach ekstraklasy i pierwszej ligi. W dorobku Marcina są dwa brązowe medale MP w latach 2006 i 2012 (1 Liga) oraz MVP sezonu 1 Ligi w 2010 roku.

Bardzo się cieszymy, że swoje wieloletnie doświadczenie Marcin będzie przekazywać w nadchodzącym sezonie zawodnikom naszego klubu jako grający asystent trenera Krzysztofa Karpowicza w trzecioligowym zespole.

Pierwsza możliwość zobaczenia Marcina w akcji już w najbliższą sobotę o godzinie 17.30 w hali POSiR A, gdzie MKK PYRA Poznań podejmie zespół z Rawicza.