Drużyna młodzików starszych rozegrała w niedzielne popołudnie mecz piątej kolejki Wielkopolskiej Ligi Młodzików Starszych.
Po czterech zwycięskich spotkaniach przyszedł czas na mecz z ubiegłorocznym mistrzem Wielkopolski drużyną Kasprowiczanki Ostrów Wlkp.
KASPROWICZANKA I Ostrów – PYRA 74:62 (12:22, 24:14, 17:9, 21:17)
Początek spotkania to bardzo dobra gra naszej drużyny – graliśmy szybko, kombinacyjnie i po pierwszych dziesięciu minutach prowadziliśmy 22:12.
Druga kwarta rozpoczęła się od gry kosz za kosz. Nasze problemy zaczęły się w 3 min. tej części. Wtedy to kontuzji doznał Patryk Stankowski. Jak się okazało po konsultacji lekarskiej, doznał złamania nogi. Kontuzja ta wykluczy Patryka z gry w kolejnych meczach. Drugą kwartę przegraliśmy dziesięcioma punktami i do przerwy wynik brzmiał 36:36.
Początek drugiej połowy meczu to zdecydowana przewaga drużyny z Ostrowa – grali szybciej od nas, byli skuteczniejsi i lepiej niż my bronili. Naszą główną bolączką była gra w ataku: nieumiejętność zdobywania punktów, tylko jeden zawodnik Mikołaj Walczak był skuteczny. Jednak to było za mało i bez wsparcia ze strony kolegów nie udało się nam dotrzymać kroku gospodarzom.
W czwartej kwarcie do Mikołaja dołączył Wiktor Chicheł, nasz nowy podkoszowy zawodnik, który zdobył w meczu 10pkt i miał 13 zbiórek. Spotkanie zakończyło się wygraną gospodarzy 74:62.
Był to ciężki mecz na bardzo trudnym terenie i gdyby wszyscy zawodnicy zagrali na swoim normalnym poziomie, wynik do końca byłby niewiadomą. Na pochwałę, obok Mikołaja Walczaka zdobywcy 30 pkt i debiutanta Wiktora Chicheła, zasłużyli Paweł Klimaszewski za odwagę w podejmowaniu decyzji i nieustępliwość oraz Andrzej Krajewski za walkę na tablicach.