Drużyna PYRA ’97 na drugim miejscu zakończyła turniej ćwierćfinałowy we Włocławku.

 

Nasza drużyna wygrała mecze: z CZARNYMI Słupsk 80 : 48 oraz TRÓJKĄ Żyrardów 68 : 41.

Przegraliśmy z gospodarzami TKM Włoclawek 56 : 57.

 

Więcej informacji i statystyki na stronie PZKosz

 

Komentarz tr. Katarzyny Tomczak:

Rozpocznę od gratulacji dla zawodników za awans do turnieju półfinałowego U 14.

Dla wszystkich (poza Wojtkiem Frąckowiakiem) był to pierwszy turniej tej rangi w życiu, dodatkowo rozgrywany w Hali Mistrzów i obawiałam się o psychikę chłopców.

W pierwszym meczu koncertowo zagrana pierwsza kwarta ustawiła spotkanie i zawody należały do tych spokojnych, miłych i przyjemnych.

Drugi mecz z gospodarzami był doskonałym spotkaniem, szczególnie dla kibiców – do końcowej syreny zespoły walczyły o zwycięstwo. W pierwszej kwarcie groźnie wyglądającej kontuzji uległ nasz najwyższy zawodnik Maciej Waraczyński i został odwieziony do szpitala. Mecz przegraliśmy 1 punktem, rywale mieli 10 zbiórek więcej, sprawdziły się moje obawy o postawę mentalną – zawiodła wiara we własne umiejętności w ataku Macieja Jesse, Eryka Chmielewskiego, Macieja Mieczyńskiego i Igora Dziocha.

Trzeci mecz graliśmy rano po bardzo krótkim okresie na regenerację – był to mecz o wyjście do półfinałów. Wyszliśmy bardzo skoncentrowani, graliśmy dobrze. Jeden moment rozluźnienia w meczu w trzeciej kwarcie pozwolił UKS Trójka Żyrardów zbliżyć się na 3 pkt., ale wtedy doskonała postawa w obronie Tamera Adasa, na deskach Macieja Mieczyńskiego i Eryka Chmielewskiego i w ataku Wojtka Frąckowiaka oraz Igora Dziocha spowodowała, że wróciliśmy spokojnie do gry wygrywając dalszy fragment meczu 37 : 12.

Trenerzy wybrali najlepszą piątkę turnieju, znaleźli się w niej Wojtek Frąckowiak oraz Patryk Zdrojewski (za postawę w meczu z WTK).

 

Turniej półfinałowy rozegrany zostanie w dniach 27-29.05.2011 r.

Naszymi przeciwnikami będą:

JAGIELLONKA Warszawa, WISŁA Kraków i SIARKA Tarnobrzeg.