W pierwszym tygodniu lipca nasz zawodnik Marek Walczak (rocznik 1995, mistrz Polski U-14 2009 oraz kapitan zwycięskiej drużyny na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży 2010) poleciał do Włoch na zaproszenie klubu Virtus Bolonia.

Virtus, dawniej występujący pod nazwą tytułowego sponsora jako Kinder Bolonia, jest jednym z bardziej utytułowanych klubów włoskich i europejskich (15-krotny mistrz Włoch, zwycięzca Euroligi w latach 1998 i 2001), a reprezentowali go w przeszłości doskonali zawodnicy m.in. Predrag Danilovic, Emanuel Ginobili i Marco Belinelli.

W ramach testów przeprowadzanych podczas tej wizyty Marek wziął udział w kilku treningach juniorskiej drużyny Virtusa (U-17, U-19) odbył zajęcia indywidualne oraz mógł zapoznać się z bazą szkoleniową i sztabem trenerskim klubu. Miał również okazję zobaczyć warunki, w jakich mieszkają i trenują młodzi zawodnicy, którzy przeprowadzili się do Bolonii z innych włoskich miast oraz z zagranicy.

Podczas wyjazdu najbardziej podobała się Markowi bardzo profesjonalna organizacja klubu, prowadzenie treningów (kilku trenerów aktywnie uczestniczących w ćwiczeniach) oraz niezwykła zaciętość i zaangażowanie, z jakim do każdego zadania podczas zajęć podchodzą zawodnicy z Bolonii.