Po zaciętym meczu PYRA, po dogrywce uległa drużynie z Kościana.

BC OBRA Kościan – PYRA 87 : 83 (23:21, 25:13, 21:25, 8:18, d. 10:6)

Na trudny teren do Kościana pojechaliśmy z różnych powodów bez czterech zawodników z podstawowej rotacji. Ciężar całego meczu spoczął więc na wyjściowej piątce. Pierwsza kwarta przebiegała w większości pod nasze dyktando w 6 min prowadziliśmy 17:6. Na przerwę jednak schodziliśmy przy wyniku 48:34 dla gospodarzy. Powodem takiej przewagi były przede wszystkim złe decyzje w ataku, po których pozwoliliśmy zdobywać przeciwnikom łatwe punkty z kontry. Druga połowa to bardziej dojrzała i konsekwentna gra naszych zawodników i mozolne odrabianie przewagi. W 37 min doprowadziliśmy do remisu 73:73 i po zaciętej końcówce przy stanie 77:77 zakończyliśmy 4 kwartę. Niestety w dogrywce szybko straciliśmy 6 punktów z rzędu i pomimo ogromnej woli walki i determinacji nie udało się nam już dogonić wyniku. Po ciekawym i pełnym walki meczu musieliśmy uznać wyższość drużyny z Kościana. Z niecierpliwością czekamy na rewanż na naszym parkiecie – miejmy nadzieję, że już w optymalnym składzie. Naszym chłopcom należą się wielkie słowa pochwały za włożony wysiłek i serce w ten mecz, a rodzicom podziękowanie za zorganizowanie transportu i doping!

Punkty:
W. Frąckowiak – 41 (4×3), J. Libera – 23, D. Brociek – 6 (2×3), A. Nawrot – 6, E. Chmielewski – 5, Ł. Żarnowski – 2, B. Kossowski, F. Pochylski, W. Borowik.