W dniach 21-23 maja 2021 r. we Wrześni rozgrywany jest Ogólnopolski Turniej U14 z okazji 100-lecia WZKosz, w którym bierze udział nasza drużyna prowadzona przez trenera Tomasza Semmlera.

W pierwszym dniu turnieju nasi zawodnicy rozegrali dwa mecze, najpierw z Kosz Pleszew, a później z Kotwicą Kołobrzeg. Oba te spotkania zakończyły się zwycięstwem naszej drużyny. Z zespołem z Pleszewa odnosimy zwycięstwo 87:26, a MVP meczu wybrany został Hubert Nowak, natomiast z Kotwicą Kołobrzeg odnosimy zwycięstwo 88:50 i MVP tego spotkania wybrany został Szymon Wagner.

PYRA – KS Kosz Pleszew 87:26 MVP meczu – Hubert Nowak
PYRA – Kotwica Kołobrzeg 88:50 MVP meczu – Szymon Wagner

W drugim dniu turnieju nasza drużyna rozegrała kolejna dwa spotkania. Najpierw rozegrała ostatni mecz fazy grupowej z WKK Wrocław, w którym odniosła zwycięstwo 81:23. Z kompletem zwycięstw awansowaliśmy z pierwszego miejsca w grupie do następnej fazy rozgrywek o miejsca 1-4. W meczu półfinałowym również odnosimy zwycięstwo nad Spójnią Stargard 65:52. MVP meczu z WKK Wrocław został wybrany Oskar Ragaman, a MVP meczu ze Spójnią Stargard był Maksymilian Małecki.

PYRA – WKK Wrocław 81:23 MVP meczu – Oskar Ragaman
PYRA – Spójnia Stargard 65:52 MVP meczu – Maksymilian Małecki

W ostatnim dniu rozgrywania Turnieju U-14 we Wrześni nasza drużyna zagrała w meczu o 1 miejsce z Artbud Basket Junior Poznań. Po bardzo wyrównanym meczu 55:52 zwycięstwo odnosi drużyna Basket Junior i tym samym podopieczni trenera Tomasza Semmlera zajmują drugie miejsce na turnieju.

Gratulujemy drużynie udanego występu na turnieju we Wrześni!

Dodatkowo do Najlepszej Piątki Turnieju wybrany został Szymon Wagner!