W najbliższą środę ruszają finały MP młodzików.

Poniżej przedstawiamy komentarz tr. K. Tomczak oceniający turniej półfinałowy Mistrzostw Polski:

Do Krakowa na turniej półfinałowy z pewnością nie jechaliśmy w roli faworyta. Gospodarz, czyli TS Wisła był bardzo pewny medalu Mistrzostw Polski, wiedzieliśmy też, że Jagiellonka to bardzo dobry zespół. Nie mieliśmy jedynie wiedzy o zespole KS Siarka.

W dzień pierwszego meczu wstaliśmy o godzinie 4.00, by udać się pociągiem o 5.38 w 7,5 godzinną podróż. Kraków przywitał nas 30-sto stopniowym upałem, więc ogólne zmęczenie sięgnęło zenitu. Mieliśmy 90 minut na wypoczynek i o 17.00 mecz z gospodarzami turnieju.

Mecz od pierwszej minuty układał się po naszej myśli, bardzo dobrze graliśmy w obronie, w ataku realizowaliśmy wszystkie założenia taktyczne. Po dwóch kwartach mieliśmy już bezpieczną przewagę i w kolejnych kwartach rotowaliśmy składem. W 23 minucie wygrywaliśmy różnicą 20 punktów i wtedy nastąpiło lekkie rozluźnienie. Spotkanie zakończyliśmy zwycięstwem 75 : 64 i wszyscy obecni na sali uznali to za niespodziankę.

Drugi dzień to spotkanie z Siarką. Okazało się, że wszyscy zawodnicy są z rocznika młodszego (my mamy 4 młodszych zawodników). Mecz był spokojny, wygrywaliśmy od początku, w trzeciej i czwartej kwarcie grali zawodnicy, którzy zwykle spędzają mniej minut na parkiecie. Doskonale poradził sobie Kuba Gudełajtis, który w 20 minut zdobył 27 punktów. Nasz plan był wykonany – 2 mecze 2 zwycięstwa, ale by mieć już awans do finałów w sobotę, Jagiellonka musiała wygrać z Wisłą. Mecz przez wszystkie kwarty był niezwykle zacięty i super nerwowy. Wynik okazał się korzystniejszy o 4 pkt. dla Jagiellonki i nasze marzenia o udziale w Finale U14M stały się realne.

Niedzielne spotkanie z Jagiellonką miało ustalić miejsce w końcowej tabeli. Pierwsza kwarta była nieznacznie wygrana przez nas 20:19. Druga kwartę przegraliśmy 8 pkt. i był to powód końcowej porażki. Bardzo dobrze zagraliśmy trzy kwarty, dominowaliśmy na tablicach, ale niestety mieliśmy 23 % skuteczność (a właściwie jej brak) w rzutach wolnych – nie trafiliśmy ich 20 !!!

Ogólnie turniej oceniam bardzo dobrze, szczególnie pierwszy mecz, grany po dużym zmęczeniu i braku snu.

Gratuluję chłopakom, dziękuję przybyłym do Krakowa Rodzicom za doping i proszę o jeszcze większy udział Rodziców na trybunach podczas spotkań finałowych w Opalenicy.

Sponsorem wyjazdu młodzików na turniej półfinałowy była Firma Wix-Filtron Sp. z o.o.

W turnieju finałowym w Opalenicy nasza drużyna w pierwszym etapie grać będzie w grupie B.

Terminarz spotkań:

8.06.2011 (środa)

godz. 13.00 MKKS Rybnik – WKK Wrocław

godz. 16.30 BASKET TEAM Opalenica – PYRA

9.06.2011 (czwartek)

godz. 13.00 WKK Wrocław – PYRA

godz. 18.00 BASKET TEAM Opalenica – MKKS Rybnik

10.06.2011 (piątek)

godz. 10.30 PYRA – MKKS Rybnik

godz. 18.00 BASKET TEAM Opalenica – WKK Wrocław

Dalsze mecze w zależności od miejsca w grupie.