W ostatnim przed feriami meczu seniorów PYRA uległa drużynie z Międzychodu.

PYRA – SOKÓŁ Międzychód 85 : 103 (14:20, 17:33, 22:27, 32:23)
Ostatni mecz przed feriami był bardzo ciężką przeprawą z wielu względów. Do meczu przystąpiliśmy dzień po ciężkim boju z PBG, poza tym część naszych zawodników nie mogła wystąpić w meczu ze względów rodzinnych, a naszym przeciwnikiem był jeden z kandydatów do awansu do 2 ligi. Mecz rozpoczęliśmy całkiem nieźle. Przez 8 minut prowadziliśmy walkę kosz za kosz. Niestety sędziowie w tym meczu przyjęli bardzo restrykcyjną linię sędziowania, co spowodowało, że oba zespoły popełniały bardzo dużo fauli i bardzo duża część punktów była zdobywana z rzutów wolnych (oba zespoły popełniły w tym meczu 64 faule). Końcówka pierwszej kwart i cała 2 kwarta to popis dojrzałej gry gości, którzy wykorzystywali wszystkie luki w naszej obronie. Niestety po raz kolejny zdecydowanie przegraliśmy walkę na tablicach. Po przerwie nie mając nic do stracenia postanowiliśmy przyspieszyć grę. Początek 3 kwarty to w dalszym ciągu konsekwentna gra gości, którzy powiększyli przewagę do 33pkt w 36 minucie meczu. Od tego momentu to nasz zespół przejął kontrole nad wydarzeniami na boisku. Jednak doświadczeni zawodnicy z Międzychodu ani razu nie pozwolili nam zmniejszyć przewagi do mniej niż 16 pkt. W efekcie goście zasłużenie zwyciężają. Niestety 3 faule techniczne w tym sezonie otrzymał Damian Antczak, co jest równoznaczne z pauzą w następnym meczu.
Podsumowując należy pochwalić zawodników za ambicje i zaangażowanie w tym meczu. Niestety zabrakło zimnej, wyrachowanej i konsekwentnej gry zarówno w ataku jak i w obronie.
Punkty:
Frąckowiak – 14, Radzik – 12, Antczak – 11, Bober – 10, Idziorek – 10, Milczyński – 8, Simon – 7, Lorych -7, Drosik – 2, Wyrwas – 2, Jańczyk – 2.

Relacja z meczu i zdjęcia autorstwa p. Elżbiety Skowron na stronie  www.codziennypoznan.pl