W sobotę 3.10.2015 w Śremie odbył się turniej Mini Koszykówki rocznika 2004 i młodsi „Przed Sezonem”.

W składzie naszego zespołu występującego jako MKK PYRA SP 79 wystapiło 6 zawodników ze Szkoły Podstawowej nr 79 (J. Bartkowiak, J. Chmielewski, S. Kozłowski, K. Rychlewski, Ł. Waligórski oraz D. Wawrzynowicz), 4 zawodników ze Szkoły Podstawowej nr 7 (B. Antoszczyszyn, K. Mańkowski, Michał Włodarczyk i Maciej Włodarczyk) oraz D. Cięgotura z drużyny prowadzonej przez trenera J. Czwakiela.
W turnieju udział wzięły 4 zespoły : MKS MOS Śrem, MKS Słupca, OBRA Kościan i MKK PYRA Poznań.

Wyniki spotkań naszej drużyny:
MKS MOS Śrem – PYRA      33 : 28
PYRA – MKS Słupca            30 : 17
PYRA – OBRA Kościan        20 : 23

W związku z tym że 3 zespoły (MKS MOS Śrem, MKS Słupca i nasza drużyna) miały po jednym zwycięstwie i dwóch przegranych, do ustalenia ostatecznej kolejności na miejscach 2-4 w turnieju konieczna była tzw.”mała tabela”. Ponieważ najlepszym bilansem koszy zdobytych do straconych legitymowała się nasza drużyna, to MKK PYRA zajęła ostatecznie w turnieju 2 miejsce.

Ważne, że wszyscy zawodnicy punktowali i całkiem nieźle dawali sobie radę w obronie, jednak nadal kuleje skuteczność rzutów z gry – ten element gry musi zostać zdecydowanie poprawiony.

Wyróżnienie indywidualne otrzymał D. Wawrzynowicz.

Gratulujemy zespołowi dobrej postawy w turnieju i liczymy, że w nadchodzących rozgrywkach ligi mini-kosza chłopcy sprawią nam niejedną miłą niespodziankę.

Serdecznie dziękujemy rodzicom za zapewnienie transportu na turniej i głośny doping podczas całego dnia zmagań.