Pisaliśmy już o zwycięstwie naszej drużyny w pierwszym w tym sezonie meczu III ligi. Dzisiaj krótka relacja ze spotkania.

PYRA – KU AZS UAM Poznań 77 : 70 (17:17, 18:17, 22:15, 20:19)
Pierwszy mecz sezonu w III lidze był całkiem niezłym widowiskiem dla licznie zgromadzonej publiczności. Nasi zawodnicy podeszli do meczu bardzo skoncentrowani, dzięki czemu bardzo dobrze rozpoczęliśmy zawody. Jednak już po kilku minutach gry to UAM wyszedł na prowadzenie 17:9. W ostatniej minucie pierwszej kwarty odrobiliśmy straty i doprowadziliśmy do remisu. Druga kwarta to wyrównana gra kosz za kosz. Pod koniec pierwszej połowy udało nam się wyjść na 4-punktowe prowadzenie, jednak równo z syreną kończącą kwartę za 3 pkt trafił Rafał Kajuth z UAM. Trzecia kwarta miała podobny przebieg do drugiej, z jednym małym wyjątkiem. Od 7 min ciężar gry wziął na siebie najmłodszy na boisku Wojtek Frąckowiak, który w 3 min. zdobył 10 pkt i wyprowadził nasz zespół na prowadzenie 57:49 na koniec 3 kwarty. Ostatnia kwarta przyniosła bardzo dużo emocji. Od początku UAM bronił strefą, jednak nasi zawodnicy potrafili dochodzić do pozycji rzutowych i utrzymywali cały czas kilkupunktową przewagę. Na dwie minuty przed końcem Tomasz Szelągiewicz z UAM trafił za 3 pkt, a w następnej akcji ponownie trafił za 3 pkt tym razem z faulem i doprowadził do wyniku 67:65. W odpowiedzi Damian Antczak (wcześniej faulował Szelągiewcza przy rzucie za 3 pkt) trafił trójkę i w zasadzie przesądził o końcowym wyniku.
Bardzo dobre zawody rozegrali Antczak i Frąckowiak, a także Filip Radzik, który był najlepiej zbierającym zawodnikiem w naszym zespole. Jednak na pochwałę zasługuje cała drużyna za zespołową grę i ambitną walkę o każdą piłkę.
Zdobycze punktowe:
W. Frąckowiak – 22, D. Antczak – 19, M. Walczak – 11, R. Jańczyk – 8, J. Wyrwas – 6, J. Szczepański – 4, F. Radzik – 4, R. Milczyński – 3.

Zobacz zdjęcia z meczu na stronie epoznan.pl i w galerii A. Chmielewskiego