W dniach od 6 do 8 maja w Poznaniu na sali POSiR A trwała walka o awans do turnieju finałowego Mistrzostw Polski U15. 4 drużyny w ramach grupy półfinałowej walczyły o dwa miejsca premiowane awansem. Zespół Tomasza Semmlera dzięki dwóm wygranym uzyskał awans do Finału!

Pierwszy dzień turnieju nasi podopieczni rozpoczęli od meczu z naszym rywalem z rozgrywek strefowych – PGE Spójnia Stargard. Niestety, słaba 2 kwarta w naszym wykonaniu przesądziła o końcowym wyniku spotkania, mimo walki do końca nie udało nam się odrobić strat i cały mecz przegraliśmy 63:66.

PYRA – PGE Spójnia Stargard 63:66 (statystyki)

W drugim dniu turnieju zagraliśmy z MUKS Pivot Piastów, tym razem udało nam się rozegrać bardzo dobrą 2 kwartę, dzięki której wyszliśmy na prowadzenie i nie oddaliśmy go już do końca meczu. Pivot Piastów cały czas próbował zmniejszyć straty, ale tym razem to nasza drużyna była górą. Wynik końcowy meczu to 62:55.

MUKS Pivot Piastów – PYRA 55:62 (statystyki)

W ostatnim dniu turnieju zagraliśmy z MKKS Rybnik. Mecz od początku układał się po naszej myśli i na zakończenie turnieju odnosimy pewną wygraną 88:59, bardzo ważną dla nas, bo dającą nam awans do Finału Mistrzostw Polski U15!

PYRA – MKKS Rybnik 88:59 (statystyki)

Razem z nami do turnieju finałowego z naszej grupy awansował MUKS Pivot Piastów, który awans uzyskał dzięki wygranej nad Spójnią Stargard w ostatnim dniu turnieju.

W turnieju finałowym będziemy rywalizować w grupie razem z: WKK Wrocław, Bryza SP Kowale oraz Zastal Fatto Deweloper Zielona Góra.