Fazę strefową rozgrywek kadetów rozpoczęliśmy bardzo dobrze: 3 mecze – 3 zwycięstwa.
Wszyscy z dwunastu zawodników przebywali na parkiecie. Spotkania charakteryzowały się dobrą obroną ale niestety słabą skutecznością. Najważniejsze, że byliśmy zmotywowani i skoncentrowani, poprawnie realizowaliśmy założenia przedmeczowe, dobrze wspomagaliśmy się z ławki.
Wiemy, o co walczymy…..

SPÓJNIA Stargard Szczec. – PYRA 56 : 92 (8:22, 16:21, 17:17, 15:32)
Pierwszy mecz zakończony wysoką wygraną. Nasza dominacja na obu tablicach, 18 asyst.
Punktowali:
M. Walczak – 18 (1×3), S. Tamborski – 17 (3×3), M. Banaszak – 17 (3×3), J. Idziak – 11, M. Lisek – 11 (1×3), A. Lubka – 7, W. Jarmużek – 5 (1×3), K. Adamczak – 2, A. Krajewski – 2, M. Starkiewicz – 2.
Grał również W. Chicheł – 3 zb.

ŻAK Koszalin – PYRA  57 : 64 (12:12, 10:12, 18:18, 17:22)
Kolejne spotkanie czekało nas w Koszalinie z najlepszą drużyną zachodniopomorskiego. Mecz był bardzo wyrównany, punkt za punkt. Bardzo dobrze broniliśmy, czego efektem było 27 przechwytów. Bohaterem spotkania okazał się M. Walczak zdobywca 29 pkt, 7 zysków i 4 zbiórek. Graliśmy przez 40 minut spokojniej niż Żak i mogliśmy cieszyć się po końcowej syrenie z zasłużonego i bardzo cennego zwycięstwa.
Punktowali:
M. Walczak – 29 (1×3), S. Tamborski – 16 (2×3), M. Banaszak – 6 (2×3), P. Stankowski – 6, J. Idziak – 5, M. Lisek – 2.

KOTWICA 50 Kołobrzeg – PYRA   37 : 58 (5:31, 14:3, 7:21, 11;3)
Ostatni mecz rozpoczęliśmy wręcz idealnie. Pierwsza kwarta wygrana 31:5 ustawiła mecz i pozwoliła pozostałą część spotkania oddać zmiennikom, którzy jednak bardzo słabiutko wykorzystali swoją szansę, stąd wynik tylko 37:58.
Punktowali:
M. Walczak – 21 (4×3 100%), S. Tamborski – 18 (3×3), J. Idziak – 11, M. Lisek – 5, M. Banaszak – 3 (1×3, 5 minut gry), P. Stankowski – 3 zb., 2 zys., 2 as., A. Lubka – 6 zb., W. Chicheł – 3 zb., 1 zys., K. Adamczak – 3 zys., 1 zb., M. Starkiewicz – 1 zys., 1 bl., W. Jarmużek – 1 zb., 1 zys.

Wielkie gratulacje dla chłopaków, podziękowania dla rodzin zawodników za obecność na wyjazdowych meczach i super doping.

Należy nadmienić, że razem z zawodnikami z Gniezna stworzyliśmy niesamowitą atmosferę na meczu Kotwica – Kasprowiczanka, przyczyniając się troszeczkę do zwycięstwa zawodników z Ostrowa.

Zapraszamy serdecznie na mecze rewanżowe w Poznaniu!!!