W dniu dzisiejszym zakończyły się rozgrywki wojewódzkiej ligi juniorów U18M, poznaliśmy więc wielkopolskie zespoły, które przystąpią do rywalizacji w ramach rozgrywek strefowych z zespołami z województwa zachodniopomorskiego o awans do rozgrywek centralnych o Mistrzostwo Polski Juniorów 2019.

W rozgrywkach w Wielkopolsce najlepszy okazał się zespół Biofarm Basket Junior Poznań, na drugim miejscu uplasowała się nasza drużyna MKK PYRA Szkoła Gortata Poznań, a na trzecim UKS Kasprowiczanka Ostrów Wlkp.

Z województwa zachodniopomorskiego do rozgrywek strefowych awans uzyskały zespoły: KS PROCAR Spójnia Stargard, KK Wilki Morskie Szczecin oraz MKKS ŻAK Koszalin.

Zespoły Biofarm Basket Junior Poznań i KS PROCAR Spójnia Stargard przystąpią do rozgrywek strefowych z bilansem 4-0, PYRA Szkoła Gortata Poznań z bilansem 2-2, drużyny KK Wilki Morskie Szczecin i MKKS ŻAK Koszalin mają zaliczony bilans 1-3, a UKS Kasprowiczanka Ostrów Wlkp. 0-4.

Awans do rozgrywek centralnych o Mistrzostwo Polski Juniorów 2019 zdobędą cztery najlepsze zespoły uczestniczące w rozgrywkach strefowych. Zwycięzca strefy awansuje bezpośrednio do półfinału MP, a trzy kolejne ekipy do rozgrywek ćwierćfinałowych.

Rozgrywki strefowe rozpoczynają się 15.02.2019 od meczów w Wielkopolsce, tydzień później odbędzie się runda rewanżowa w woj. zachodniopomorskim.

Nasza drużyna swoje mecze w ramach rozgrywek strefowych będzie rozgrywać w Poznaniu na hali POSiR A przy ul. Spychalskiego 34 wg następującego terminarza:

15.02.2019 (piątek) godz. 17:00 PYRA Szkoła Gortata – KK Wilki Morskie Szczecin
16.02.2019 (sobota) godz. 17:00 PYRA Szkoła Gortata – MKKS ŻAK Koszalin
17.02.2019 (niedziela) godz. 12:00 PYRA Szkoła Gortata – KS PROCAR Spójnia Stargard

Naszym zawodnikom życzymy powodzenia i liczymy na awans drużyny do kolejnego etapu rozgrywek!