Zakończyły się rozgrywki wojewódzkiej ligi seniorów, poznaliśmy więc wielkopolskie zespoły, które przystąpią do rywalizacji w ramach rozgrywek strefowych z zespołami z województwa zachodniopomorskiego o awans do rozgrywek centralnych 2LM.

W rozgrywkach w Wielkopolsce najlepszy okazał się zespół AZS Politechnika Poznań, na drugim miejscu uplasowała się drużyna KS Basket Piła. Na trzecim miejscu rozgrywki zakończyła ekipa MKK Sklep Polski Gniezno, ale z uwagi na to iż zespół z Gniezna występuje w obecnym sezonie na parkietach 2LM, nie może awansować ona do rozgrywek strefowych o awans do 2LM. Miejsce drużyny z Gniezna w rozgrywkach strefowych zajęła drużyna MKK Pyra Poznań, która w tabeli sezonu 2018/2019 rozgrywek 3LM zajęła czwarte miejsce.

Z województwa zachodniopomorskiego do rozgrywek strefowych awans uzyskały zespoły: MKKS ŻAK Koszalin, KING BC Szczecin oraz Kotwica Kołobrzeg. Z uwagi na to, iż drużyna z Kołobrzegu nie zgłosiła się do dalszej części rozgrywek o awans do 2LM, województwo zachodniopomorskie w rozgrywkach strefowych reprezentować będą tylko dwa zespoły.

Zespoły KS Basket Piła i AZS Politechnika Poznań przystąpią do rozgrywek strefowych z bilansem 3-1 , drużyny MKKS ŻAK Koszalin i KING BC Szczecin mają zaliczony bilans 1-1, a nasza ekipa MKK Pyra Poznań przystąpi do rozgrywek z bilansem 0-4.

Awans do rozgrywek centralnych o awans do 2LM zdobędą trzy najlepsze zespoły uczestniczące w rozgrywkach strefowych.

Rozgrywki strefowe rozpoczynają się 08.03.2019 od meczów w województwie zachodniopomorskim, tydzień później odbędzie się runda rewanżowa w Wielkopolsce.

Drużyna MKK Pyra Poznań udaje się w piątek i sobotę (08-09.03.2019) do Koszalina i Szczecina, gdzie rozegra swoje mecze w ramach rozgrywek strefowych według następującego terminarza:
08.03.2019 (piątek) godz. 20:00 MKKS ŻAK Koszalin – MKK Pyra Poznań (Hala ZOS w Koszalinie ul. Głowackiego 9)
09.03.2019 (sobota) godz. 16:00 King BC Szczecin – MKK Pyra Poznań (Hala SDS w Szczecinie ul. Wąska 16)

Naszym zawodnikom życzymy powodzenia i liczymy na awans drużyny do kolejnego etapu rozgrywek!