W środę rozegrany został w sali POSiR „A” mecz III ligi PYRA – OBRA Kościan.
Było to spotkanie drużyny juniorów z zespołem seniorów, ubiegającym się o zwycięstwo w tej lidze, z perspektywą dalszej gry o awans do II ligi. Nasz zespół przegrał to spotkanie.
Młodzicy starsi wygrali na wyjeździe mecz z ISKRĄ Osieczna.

III liga
PYRA – OBRA Kościan 61 : 80 (13:21, 15:20, 20:27, 13:12)
W pierwszej kwarcie była w miarę wyrównana gra. OBRA grała słabo w ataku, dobrze w obronie. Na tyle skuteczni, że nie dopuszczała naszych zawodników do pozycji rzutowych. Na dodatek wszyscy „Pyrowcy” grali indywidualnie.
W drugiej kwarcie obraz gry nie zmienił się. Z naszej strony akcje solowe- bez skutku. OBRA poprawiła się w ataku.
Po dużej przerwie nastąpiło 6 min. wyrównanej gry, z naszej strony – wreszcie zespołowej. Po tym okresie nastąpił powrót do poprzednich błędów i indywidualnych akcji. Nasi zawodnicy grali jednostronnie szukając wejść pod kosz, nawet wtedy, gdy mieli dogodne pozycje rzutowe z półdystansu.
Wybrane statystyki:
R. Milczyński – 15 pkt., eval 12,
G. Siudziński – 10 pkt., 5 zb., 4 zys., eval 15,
M. Moryson – 10 pkt.,
J. Kaźmierczak – 9 pkt., 5 zb.

Młodzicy starsi
ISKRA Osieczna – PYRA 52 : 95 (9:17, 10:22, 8:38, 25:18)
Jedyna w tym sezonie kolejka ligowa rozgrywana w środku tygodnia. Niestety nietypowy termin meczu negatywnie wpłynął na mentalne nastawienie naszego zespołu do meczu. Mecz rozpoczęliśmy dobrze od prowadzenia 9:0, niestety później był troszkę gorzej. Do przerwy kiepsko broniliśmy, pozwalaliśmy przeciwnikowi na łatwe zdobywanie punktów. Kiepsko wypadła zarówno pierwsza piątka jak i druga piątka. Po przerwie nasi zawodnicy zaczęli grać z właściwym zaangażowaniem, wolą walki i ambicją. Wynik tej kwarty nie pozostawia wątpliwości w kwestii poziomów obu zespołów. Całą 4 kwartę meczu na boisku spędzili zawodnicy rezerwowi. Najlepiej w tym fragmencie gry spisali się Andrzej Ziemnicki, Jakub Pluta oraz debiutujący w oficjalnym meczu Szymon Janiszewski (7 pkt.).