Reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 79 zajęła I miejsce w półfinale wojewódzkim Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

Tym samym awansowaliśmy do finału i zagramy z trzema innymi szkołami o mistrzostwo województwa.
W turnieju wzięły udział cztery szkoły, grano systemem każdy z każdym.
Poniżej wyniki i krótki opis meczów.

SP 79 Poznań – SP 5 Ostrów Wlkp.     46 : 10
Na turniej pojechaliśmy tylko w 10-osobowym składzie (choroby zawodników). Pierwszy mecz graliśmy z zespołem z Ostrowa, który przyjechał głównie 5 i 4 klasami. Na cały komentarz może posłużyć wynik I połowy 33:1. W drugiej połowie grali młodsi zawodnicy, najlepsi odpoczywali.

SP 79 Poznań – SP 3 Rawicz       32 : 22
W zespole z Rawicza grało tak naprawdę tylko dwóch wysokich zawodników, dlatego głównym zadaniem było wyłączenie ich z gry. Odpowiedzialni za to byli Paweł Klimaszewski i Radosław Szymański, którzy spisali się bardzo dobrze i już w połowie 4 kwarty na boisko mogli wejść zmiennicy.

SP 79 Poznań – SP 3 Słupca    28 : 23
Słupca niespodziewanie przegrała swój pierwszy mecz z Rawiczem, dlatego aby awansować musiała z nami wygrać. Nasi zawodnicy pamiętali jednak okoliczności, w jakich przegraliśmy mecz w lidze młodzików młodszych, więc nie trzeba było ich specjalnie motywować. Słupczanie wygrywali tylko na początku, potem przejęliśmy kontrolę nad spotkaniem, nie oddając prowadzenia do samego końca. Bardzo dobry mecz rozegrał Kamil Pleskot zdobywca 14 pkt.