Sprawozdania dot. trzech meczów ostatniej rundy już podawaliśmy, teraz uzupełniamy informacje o kolejne.

Młodzicy młodsi
PYRA – MIKST Międzychód 53 : 62 (8:12, 19:17, 12:16, 14:15)
Pierwszy raz mecz „u siebie” rozgrywaliśmy na hali POSIR. Pierwsze dwie kwarty to gra kosz za kosz. Z obu stron mnożyły się faule, ale skuteczność z rzutów wolnych była bardzo niska. Nasi zawodnicy zbyt często dawali się ogrywać w pojedynkach 1×1, co kończyło się faulami albo łatwymi punktami dla gości. W ataku brak penetracji pod kosz i brak konsekwencji w rozrywaniu ataku pozycyjnego doprowadzały do strat i rzutów z trudnych pozycji. Dzięki dwóm zawodnikom (M. Fedyna, K. Pleskot), którzy nie bali się grać 1×1 z przeciwnikiem i robili to skutecznie, do przerwy przegrywaliśmy tylko 2 pkt. Początek 3 kwarty to dobra gra w obronie, w 7 minucie wyszliśmy nawet na prowadzenie 3 pkt. Od tego momentu nasza gra w obronie i w ataku zupełnie się rozsypała – przegraliśmy ostatnie 3 minuty 2:11. Od początku 4 kwarty graliśmy czujnie w obronie, zaliczając parę ważnych przechwytów i zbiórek, niestety w ataku byliśmy nieskuteczni. Nie potrafiliśmy trafić z czystych pozycji, zbieraliśmy piłki z atakowanej tablicy, ale nie mogliśmy trafić piłką do kosza. Goście trafiali i w rezultacie odskoczyli na 11 pkt. Celny rzut równo z końcowa syreną zmniejszył tylko naszą przegraną do 9 pkt. W meczu zawiodła przede wszystkim skuteczność. Obie drużyny prezentowały podobny poziom i w rewanżu na pewno powalczymy o zwycięstwo.
Punktowali:
M. Fedyna – 19, K. Pleskot – 14, M. Andrzejewski – 4, R. Szymański – 4, A. Lubka – 2, K. Górski – 2, M. Banasik – 2, J. Rybakowski – 2.

Kadeci A
KASPROWICZANKA Ostrów – PYRA 56 : 63 (4:17, 16:15, 20:10, 16:21)
Zwycięstwo w bardzo ważnym meczu – serdecznie dziękuję chłopakom za zaangażowanie i gratuluję postawy w tym trudnym spotkaniu. Szczególnie za super rozegraną pierwszą kwartę. Trudnym bo … w tygodniu poprzedzającym mecz nie spotkaliśmy się na treningach w optymalnym składzie, na sali była tragiczna temperatura (zastanawiałam się czy grac), a oświetlenie pozostawiało wiele do życzenia. Cóż, klimat mamy jaki mamy, na to nie mamy wpływu. Ale … mecz miał zdecydowanie dwa oblicza, podział był następujący: pierwsza kwarta do 5 minuty, gdzie wygrywaliśmy 10:0 i pozostała część spotkania, gdzie prym wiedli panowie sędziowie. Nagle w 5, 6 i 9 minucie pierwszej kwarty Yao trzy razy faulował, a B. Garczyk w 5 i 10 minucie tejże kwarty popełnił również swoje drugie i trzecie przewinienie … Taki stan w dalszej części meczu spowodował bardzo dużą nerwowość. Bardzo słabo i bez koncepcji graliśmy w ataku, popełnialiśmy za dużo wymuszonych i niewymuszonych strat. Należy nadmienić, że w obronie oba zespoły grały bardzo dobrze. Nasi gracze popełnili tylko dwa wyraźne błędy w obronie (brak powrotu i zła rotacja), straciliśmy 56 pkt co w mojej ocenie jest dobrym wynikiem, trzy razy obroniliśmy 24 s. Niepewne prowadzenie piłki i mało zespołowości w grze spowodowały kryzys w 3 kwarcie, wtedy gracze z Ostrowa „doszli” nas na 2 pkt (40:42). Wtedy Gudi i M. Banaszak rzucili po „trójce”, a Dawid i Yao trafili spod kosza (run 0:10) i na 5 minut do końca wyszliśmy na 10 punktowe prowadzenie, które kontrolowaliśmy do końca. Bardzo ważną rolę w tym meczu spełnili zmiennicy, punkty J. Idziaka (4) i Ł. Żarnowskiego (3) oraz 5 zbiórek Przema Nowaka były rzeczywistą wartością dodaną. Zawodnicy pierwszej piątki zagrali po raz kolejny na swoim dobrym poziomie. Mimo licznych strat, za mecz chłopakom należą się ogromne brawa, szczególnie za cierpliwość, zaangażowanie i walkę o każdą piłkę. Gratulacje i wielkie dzięki. Po meczu pochwaliłam S. Rosika i P. Marka za bardzo dobrą postawę w meczu i super dyspozycję rzutową.
Skuteczność rzutowa: za 1 – 71%, za 2 – 51% i za 3 pkt – 29%. Zbiórek zrobiliśmy 44, strat za dużo, 13 zysków, tylko 6 asyst i 1 blok.
P. Nowak – 5 zb.
Zwycięski w tym meczu team uzupełniali: H. Kania, M. Lisek, S. Tamborski i Ł. Kupczyński.
Teraz czeka nas ciężka praca na obozie i trzymanie kciuków za naszą kadrę 98 i oczywiście Yao, który jutro zamelduje się w Warszawie z podbitym na meczu okiem. Powodzenia.