W weekend drużyna młodzików starszych rozegrała rewanżowe mecze strefowe z drużynami z województwa zachodniopomorskiego.
Wyjazd okazał się bardzo udany i z wybrzeża przywieźliśmy trzy zwycięstwa.

MKKS ŻAK Koszalin – PYRA  46 : 85
Pierwszy dzień to mecz w Koszalinie, miejscowa drużyna bardzo chciała zrewanżować się nam za bardzo wysoka porażkę w Poznaniu przed tygodniem. Mecz przez trzy kwarty był bardzo wyrównany i dopiero w czwartej kwarcie udało się nam od skoczyć na ponad dziesięć punktów i wtedy trener miejscowych dokonał zmian, które doprowadziły do Naszej wysokiej wygranej. Na pewne usprawiedliwienie drużyny wpływa fakt podroży do Koszalina i wielkość sali. Jesteśmy przyzwyczajeni i trenujemy na hali dużej a przyszło nam grac w sali szkolnej. Jednak prawdziwe zdziwienie przeżyliśmy rozmiarem sali w Szczecinie, o czym później.
Wybrane statystyki:
P. Stankowski  – 30 pkt, 4 zbiorki, 8 zysków
M. Walczak – 19 pkt, 4 zbiorki, 6 asyst, 10 zysków
A. Krajewski – 7 pkt, 5 zbiorek, 5 zysków

SPÓJNIA Stargard Szczec. – PYRA      23 : 75
Dzień drugi to mecz w Stargardzie Szczecińskim – tu sala duża, na której gra pierwsza liga, a kiedyś nawet ekstraklasa. Pierwsza kwarta dość wyrównana miejscowi musieli wygrać żeby myśleć o awansie do dalszych rozgrywek, kolejne kwarty to już wyraźna nasza przewaga. Jedną z kwart wygrywamy do zera, a w całym spotkaniu tracimy 23 punkty, z czego 13 w pierwszej kwarcie.
Statystyki drużynowe:
Skuteczność rzutów za 2 pkt – 54%, za 3 pkt – 20%, wolne – 50%, zbiorki 43, asysty 17, zyski 34, straty 25.
Wybrane statystyki indywidualne:
M. Walczak – 19 pkt, 6 asyst, 8 zysków;
P. Stankowski – 16 pkt, 10 zbiorek, 3 asysty, 3 zyski;
A. Krajewski – 10 pkt, 10 zbiorek, 3 zyski;
M. Stankiewicz – 8 pkt, 2 asysty, 2 zyski.

TRÓJKA KOSZ Szczecin – PYRA   50 : 66 (15:15, 13:18, 14:19, 8:14 )
Trzeci dzień to mecz ze zwycięzcą w rozgrywkach zachodniopomorskich drużyna Trójki Szczecin. Na początek kilka informacji o sali. Sala nie spełniająca chyba żadnych norm umożliwiających rozgrywanie meczów (może mini siatkówki) szerokość ok. 12 metrów, długość ok. 22 metry, linia za trzy punkty bez możliwości rzutów z tzw. zera i i innych pozycji, stolik sędziowski na boisku, brak zabezpieczenia pod kosztami, grzejniki prawie na boisku a linie na ścianie. Nie jesteśmy przyzwyczajeni do takich sal, ale grac trzeba. W końcu ktoś z zachodniopomorskiego okręgowego związku zweryfikował i dopuścił salę do gry. Tyle na temat sali. Sam mecz w naszym wykonaniu był jednym z najlepszych w tym sezonie. Zawodnicy pokazali charakter, ale również to, że myślą na boisku, że potrafią grac w trudnych sytuacjach. Pierwsza kwarta to dobry początek z naszej strony. Prowadziliśmy juz 9:2, jednak zespół ze Szczecina wyrównał i wynik po pierwszej kwarcie to remis. Druga odsłona to również gra punkt za punkt, jednak końcówka należy do nas – kwartę kończymy celną trójką Mikołaja Walczaka równo z syreną. Na przerwę schodzimy prowadząc pięcioma punktami. Kolejne dwie kwarty to powiększanie przewagi, która w 38 minucie wynosiła 20 punktów. Mecz kończy się wynikiem 66:50 dla PYRY. Wynik ten jak również rezultaty innych spotkań sprawiły, że najprawdopodobniej (jeszcze nieoficjalnie) wygraliśmy strefę młodzików i będziemy organizatorem ćwierćfinału Mistrzostw Polski U-14 w terminie 25-27 kwietnia. Duże słowa uznania za postawę dla całej drużyny. Indywidualnie należy podkreślić dobrą grę Mikołaja Walczaka, Patryka Stankowskiego i Waldka Jarmużka.
Statystyki drużynowe:
Skuteczność rzutów za 2 pkt – 44%, za 3 pkt – 23%, wolne – 46%, 38 zbiórek, 13 zysków, 13 strat, 5 asyst.
Wybrane statystyki indywidualne:
M. Walczak – 29 pkt (2×3) / 4 zbiórki / 2 zyski / 3 asysty
P. Stankowski – 19 pkt / 12 zbiórek / 4 zyski
A. Krajewski – 5 pkt / 4 zbiórki / 4 zyski
M. Starkiewicz – 5 pkt (1×3)
W. Jarmużek – 4 pkt / 7 zbiórek
G. Jęchorek – 4 pkt / 4 zbiórki
W. Chicheł – 7 zbiórek.