PYRA ‘2002 wywalczyła trzecie miejsce w swoim pierwszym turnieju na poziomie mini-kosza.
Przedstawiamy krótkie relacje z rozegranych spotkań przygotowane przez tr. G. Szymanka.

PYRA – BBJ Poznań 72 : 47
Do 25 minuty trwała wyrównana walka dwóch drużyn. BBJ prowadził wtedy 34:28. W tym momencie nastąpiło „przebudzenie” naszych zawodników, którzy ostatnie 15 minut wygrali 44:13.

PYRA – CHROMIK Żary 43 : 84
Od początku do końca ton grze nadawali zawodnicy z Żar. Nasi chłopcy momentami podrywali się do lepszej gry. Jak lepiej broniliśmy, to nie wpadały nasze rzuty do kosza przeciwnika. Jak trafialiśmy, to z kolei było zbyt dużo błędów w obronie. Dużo czasu gry otrzymali zmiennicy.

PYRA – NOBLIŚCI Wielichowo 64 : 66
Pierwsza kwarta to wyrównany pojedynek i równa walka po obu stronach -wynik 12:12. W drugiej kwarcie zagraliśmy rewelacyjnie: straciliśmy tylko 5 punktów, a wynik po tej części 34:17. W trzeciej kwarcie gospodarze zaczęli odrabiać straty, a my niestety nie mogliśmy zamienić dobrej gry w obronie na punkty w ataku – wynik 42:32. Czwarta kwarta to dalsze odrabianie strat gospodarzy. Jeszcze na 2 minuty przed końcem mieliśmy 5 punktową przewagę, ale dzięki konsekwencji drużyny Noblistów na minutę przed końcem był remis po 60. Pomimo ostatniego posiadania piłki nie udało nam się wygrać meczu. Końcowy wynik 66:64. W ostatniej minucie nie trafiliśmy 6 rzutów wolnych na 10 wykonywanych. Pomimo przegranej należy pochwalić chłopców za trudne warunki jakie postawili przeciwnikom.

PYRA – BASKET TEAM Opalenica 79 : 69
Ostatni mecz turnieju graliśmy z Opalenica, która przyjechała w osłabionym składzie. Rozluźniło to atmosferę w naszym zespole. Przeciwnicy mimo braków kadrowych wygrali pierwsza połowę 10 punktami. W drugiej połowie przeważaliśmy nad zmęczonym przeciwnikiem, co dało nam wygraną 79:69.