W dniu dzisiejszym rozpoczął się w Chybie Turniej Dywizji A Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży o rozstawienie w turnieju finałowym tej imprezy.

W turnieju rozgrywanym w Chybie bierze udział reprezentacja Wielkopolski, w składzie której znalazło się czterech zawodników naszego klubu: Maksymilian Małecki, Mikołaj Kwiatkowski, Oskar Ragaman i Hubert Nowak.

W pierwszym dniu turnieju reprezentacja Wielkopolski rozegrała dwa spotkania, w pierwszym meczu przegrała ze Śląskim 53:78, a w drugim odniosła zwycięstwo nad Dolnośląskim 75:53.

Śląskie – Wielkopolskie 78:53 (statystyki)
Dolnośląskie – Wielkopolskie 53:75 (statystyki)

W sobotę 28 listopada 2020 r. reprezentacja Wielkopolski rozegrała kolejne dwa spotkania i odniosła dwa zwycięstwa. W pierwszym meczu Wielkopolska pokonała Małopolskie 94:37, a w drugim Mazowieckie 75:69.

Wielkopolskie – Małopolskie 94:37 (statystyki)
Mazowieckie – Wielkopolska 69:75 (statystyki)

Turniej Dywizji A reprezentacja Wielkopolski kończy wygraną nad Pomorskim 72:63 i w całym turnieju odnotowała 4 zwycięstwa i 1 przegraną. Miejsce, które ostatecznie reprezentacja naszego województwa zajmie w klasyfikacji końcowej jest uzależnione od wyniku ostatniego meczu pomiędzy Mazowieckim i Małopolskim, ale na pewno zajmujemy miejsce w pierwszej trójce.

Wielkopolskie – Pomorskie 72:63 (statystyki)

Miło nam poinformować, że dwóch naszych zawodników otrzymało wyróżnienia indywidualne. Do Pierwszej Piątki Turnieju wybrany został Hubert Nowak, a Wyróżnienie w zespole otrzymał Oskar Ragaman!

Gratulujemy całej drużynie i trenerom udanego występu na Turnieju Dywizji A!