Turniej był przeglądem siły zespołów rocznika 1998 w Polsce. Rywalizowało w nim 16 drużyn podzielonych na 4 grupy.

Nasza ekipa bardzo dobrze spisała się w rywalizacji grupowej wysoko wygrywając wszystkie mecze i zajmując pierwsze miejsce.

Spotkanie „na krzyż” z drugim zespołem grupy B MKS Pruszków był najgorszym meczem tego zespołu w historii. Nie zapowiadała tego 1 kwarta, w której był remis po 14. Druga kwarta zadecydowała o przegranej, oddaliśmy w niej 3 niecelne rzuty z gry, mieliśmy 1 zbiórkę i 10 strat. Nastąpiła totalna niemoc w ataku, paraliż przy wyprowadzaniu piłki, brak walki na tablicach i w obronie. Na nasze usprawiedliwienie działał fakt, iż zespół ma w składzie 5 chłopców młodszych i widoczna była różnica w umiejętnościach i warunkach fizycznych. Należy również wspomnieć o nieuczciwym stosowaniu przez zespół z Pruszkowa niedozwolonej obrony strefowej przez trzech wysokich zawodników (brak reakcji sędziów mimo licznych próśb i tłumaczeń). Porażka w tym meczu spowodowała brak
możliwości gry o miejsca 1-4.

Po 45 minutowej przerwie graliśmy o prawo gry o miejsca 5-6 z naszym wielkopolskim rywalem MKS Września. W rozgrywkach ligowych rywalizacja przebiegała remisowo, ale to my jesteśmy Mistrzem Wielkopolski i udowodniliśmy to po bardzo dobrej i cierpliwej grze pokonując gospodarzy turnieju 56: 43.

W spotkaniu o 5 miejsce graliśmy ponownie z Polonią Warszawa i również wyszliśmy zwycięsko z tego pojedynku. Szkoda tylko, że terminarz był ustawiony w ten sposób, że przegrywając jedno spotkanie zajęliśmy 5 miejsce, a zespół z Pruszkowa przegrał dwa mecze i zajął miejsce drugie.

Organizatorzy wyłonili pierwszą piątkę turnieju, wśród nich znalazł się zawodnik naszego Klubu Kuba Gudełajtis.

Gratuluję chłopcom dobrej postawy w 23 rozegranych kwartach podczas turnieju, a o tej jednej należy jak najszybciej zapomnieć.