W środę drużyna młodzików starszych rozegrała pierwszy mecz z przeciwnikiem z górnej części tabeli – zespołem MKK Gniezno.

PYRA – MKK Gniezno 83 : 54 (27:24, 17:11, 20:10, 19:9)
Był to nie tylko pierwszy mecz w listopadzie ale również pierwszy w tym sezonie mecz we własnej hali.
Początek spotkania wyglądał bardzo dobrze, zwłaszcza gra pomiędzy wysokimi zawodnikami Patrykiem Stankiewiczem a Gracjanem Jęchorkiem. Jednak po pięciu minutach to goście zaczęli wykorzystywać swoje atuty, a żaden z naszych zawodników nie potrafił uspokoić gry. Po pierwszej kwarcie prowadziliśmy trzema punktami, jednak przy mądrzejszej grze przewaga mogła być wyższa.
Druga kwarta, to początkowo słaba gra w naszym wykonaniu i po pięciu minutach goście wyszli na jedyne w całym meczu prowadzenie różnicą dwóch punktów. Na szczęście w kolejnych minutach zaczęliśmy znów grać poprawnie, ciężar gry przejął na siebie Mikołaj Walczak i po dwóch kwartach prowadziliśmy dziewięcioma punktami. W tej części meczu słabo broniliśmy, szwankowało zastawianie i zbiórka w obronie, ale również walka na tablicy w ataku.
Drugą część meczu zespół z Gniezna rozpoczął serią pięciu punktów z rzędu i był to ostatni zryw tej drużyny. Po tym fragmencie gry z każdą minutą nasza przewaga rosła i mecz zakończył się wynikiem 83:54.
Był to pierwszy mecz z serii konfrontacji z najsilniejszymi drużynami w wielkopolskiej lidze młodzików starszych. Cieszy zwycięstwo i w wielu momentach gra w ataku. Niestety w obronie nasza gra pozostawia jeszcze wiele do życzenia.
Wybrane statystyki indywidualne:
P. Stankowski – 21 pkt / 8 zbiórek / 4 asysty
M. Walczak – 18 pkt / 4 asysty / 9 zysków
G. Jęchorek – 18 pkt / 9 zbiórek / 4 asysty
A. Krajewski – 10 pkt / 8 zbiórek
Statystyki zespołowe:
Skuteczność rzutów z gry 32/75 = 43%
Skuteczność rzutów wolnych 20/32 = 62%

W niedzielę 17.11 czeka zespół wyjazdowa potyczka z drużyną KASPROWICZANKI I w Ostrowie a 27.11 w środę we własnej hali mecz z KASPROWICZANKĄ II.