Przedstawiamy kolejną cotygodniową relację z rozgrywek wojewódzkich.
Drużyna grająca w III lidze nie musiała przegrać swojego meczu, gdyby zawodnicy myśleli bardziej o zespole a nie o swoich indywidualnych poczynaniach.
Drużyna kadetów „A” z dużymi brakami w składzie, pokonała przeciwników z Wielichowa.
Młodzicy starsi zakończyli pierwszą rundę Ligi zwycięstwem w Słupcy. Dotychczas przegrali w rozgrywkach tylko jeden mecz z Ostrowem, ale przed nimi mecz rewanżowy.
Młodzicy młodsi po wcześniejszej serii porażek odnieśli drugie z rzędu zwycięstwo.
W poniedziałek rozegrany zostanie jeszcze mecz kadetów B: TARNOVIA Tarnowo Podg. – PYRA.

III liga
PYRA – STAL Ostrów 82 : 95 (22:24, 18:25, 18:19, 24:27)
Kolejny mecz III ligi rozegrany w ten weekend był meczem walki, nasi przeciwnicy to zawodnicy, którzy częściowo trenują w drużynie pierwszoligowej STALI Ostrów, zespół młody i silny fizycznie. Cały mecz przeciwnicy prowadzili, a my kilkukrotnie zbliżaliśmy się do nich i w 36 min. udało nam się doprowadzić do stanu 75:76 dla STALI. Wtedy okazało się, jak mało jesteśmy doświadczonym zespołem w rozgrywkach seniorskich i przegraliśmy cztery ostatnie minuty 12:0 przez nasze głupie błędy i zachowanie. Za walkę i serce należą się zawodnikom słowa uznania, za brak głowy niestety już nie. Indywidualnie należy podkreślić skuteczną grę zza linii 6,75 m Miłosza Morysona, który trafił sześć rzutów za 3 pkt.
Wybrane statystyki:
M. Moryson – 20 pkt. (6×3 na 8), 2 as., 3 zys., eval19
J. Kaźmierczak – 13 pkt., 20 zb., eval 30
D. Antczak – 13 pkt., 5 zb., 6 str.

Kadeci A
ZS Wielichowo – PYRA Poznań 35 : 67 (10:22, 11:17, 4:8, 10:20)
Na mecz wyjechaliśmy w młodym składzie (6 zawodników rocznika 98 + pięciu z 97), byli to gracze zdrowi i z odpowiednim stosunkiem do obowiązku szkolnego – z podstawowej dziesiątki pauzowało 5 zawodników. Założeniem było ograniczenie zdobyczy punktowych rywala do 40. Zostało to zrealizowane. W roli kapitana wystąpił I. Dzioch, który wraz z M. Waraczyńskim i P. Zdrojewskim rozegrali bardzo dobre zawody. Pozostali gracze pokazali sie także z dobrej strony. Zastanawia tylko bojaźń w grze w ataku E. Chmielewskiego i J. Sopoćko – będziemy nad tym pracować na najbliższych treningach.
Wybrane statystyki:
M. Waraczyński – 16pkt., 8 zb., 8 bl., 2 as., 4 str.
I. Dzioch – 16 pkt., 4 zb., 4 zys., 3 str.
P. Zdrojewski – 4 zys., 2 as., 2 bl.
E. Chmielewski – 9 pkt., 8 zb., 5 str., 3 zys.
D. Brociek – 4 pkt., 1 zb., 2 str., 1 zys.
P. Nowak – 2 pkt.
M. Lewandowski – 1 pkt., 3 zb., 3 str., 1 zys.
Grali również B. Garczyk, M. Tomaszewski i J. Sopoćko.

Młodzicy starsi
MKS MOS Słupca – PYRA 38 : 61 (6:21, 11:15, 6:17, 15:8)
Był to ostatni mecz pierwszego etapu rozgrywek. Pomimo tego, że mecz nie stał na wysokim poziomie, praktycznie przez czas kontrolowaliśmy przebieg gry. Głównym celem dla drużyny w tym meczu było przeprowadzanie szybkiego ataku podaniami i z tego założenia zespół się wywiązał. Dodatkowym zadaniem była obrona Dominika Tkaczyka, zawodnika kadry wojewódzkiej juniorów, który miał zdecydowaną przewagę fizyczna nad naszymi zawodnikami. To zadanie zostało również zrealizowane (D. Tkaczyk zdobył tylko 7 pkt.). W drugiej połowie podstawowi zawodnicy grali tylko około 5 min., pozostałą część na boisku przebywali zawodnicy, którzy zazwyczaj grają mniej. Rezerwowi podjęli walkę z przeciwnikiem, nie ustrzegli się wielu błędów, jednak z perspektywy szkoleniowej ich czas spędzony na boisku (ogranie) może procentować w przyszłości

Młodzicy młodsi
PYRA – POLONIA 1912 Leszno 79 : 60 (22:12, 22:18, 12:13, 23:17)
Pierwszą kwartę rozpoczęliśmy od straty dwóch punktów, ale okres gry od 2 do 7 min. wygraliśmy 19:0!!! Niestety wtedy z boiska zszedł Patryk Stankowski, który grał z chorobą i kwarta zakończyła się tylko 10-pkt. prowadzeniem. W drugiej kwarcie w drużynie przeciwnej pojawił się na boisku ich najlepszy zawodnik (Adam Nawrocki), który w całym meczu rzucił nam 33 pkt. (z czego 15 w drugiej kwarcie). W trzeciej kwarcie, którą przegraliśmy, zawiodła nas przede wszystkim skuteczność spod kosza. W czwartej kwarcie dzięki dobrej grze obronnej Pawła Klimaszewskiego, który skutecznie pokrył i odciął od piłki najlepszego gracza POLONII, powiększyliśmy przewagę. Drużyna zagrała równo w ataku (4 zawodników z dwucyfrową zdobyczą punktową). Martwi słaba gra obronna i liczba niecelnych rzutów spod kosza (w jednej akacji 6 razy!!!)
Zdobycze punktowe:
P. Stankowski – 22, P. Pampuch – 16, K. Pleskot – 12, B. Werner – 11, M. Kowalski – 6, P. Klimaszewski – 4, M. Fedyna – 4, J. Borowski – 2, K. Rutkowski – 2.