Udanie zakończyła rozgrywki III ligi nasza drużyna juniorów starszych.
Wygraliśmy ze STALĄ Ostrów 73 : 57.
Poniżej relacja trenera.
W swoim sprawozdaniu tr. T. Eichert dokonał posumowania tych rozgrywek. Ocenę tę traktować trzeba jako wstępną. Potrzebna jest głębsza analiza szkoleniowa, zwłaszcza w kontekście następnego sezonu.

PYRA – STAL Ostrów 73 : 57 (18:18, 18:12, 20:10, 17:17)
Ostatni mecz w III lidze w tym sezonie. Spotkanie toczyło się w bardzo wakacyjnym tempie. Oba zespoły popełniały wiele strat. Pierwsza połowa wyrównana dopiero pod koniec 2 kwarty udało nam się odskoczyć na 6 punktowe prowadzenie. Już do przerwy na parkiecie wystąpili wszyscy nasi zawodnicy wyznaczeni na mecz. Po przerwie kilka minut agresywnej obrony oraz skutecznej gry szybkim atakiem pozwoliło nam odskoczyć na bezpieczną kilkunastopunktową przewagę, którą utrzymaliśmy do końca meczu. Na 2 minuty przed końcem meczu, przy owacji na stojąco, boisko opuścił Rafał Milczyński, dla którego był to ostatni mecz w barwach naszego klubu. Trenerzy w tym miejscu chcieliby podziękować Rafałowi za lata zaangażowania, poświęcenia i grę dla PYRY.
Punkty:
Jańczyk – 14, Lorych – 11, Idziorek – 11, Milczyński – 10, Walczak – 9, Wyrwas – 4, Madanowski – 4, Dzioch – 4, Szczepański – 2, Chmielewski – 2, Błaszczyk -2.

Podsumowując, sezon III-ligowy należy uznać za stosunkowo udany. Odnieśliśmy 7 zwycięstw przy 11 porażkach. Warto dodać, że w tym sezonie liga była bardzo mocna, o czym świadczy fakt, że do ostatniej kolejki czekaliśmy na rozstrzygnięcia na pierwszych 4 miejscach. Nasz zespół zajął 6 miejsce, które realnie pokazuje siłę naszej drużyny. Zebrane w tym sezonie doświadczenie zaprocentuje w rozgrywkach młodzieżowych w tym i następnym sezonie. Udało nam się wprowadzić w tym sezonie młodych zawodników do zespołu III-ligowego. W sumie w naszym zespole wystąpiło 27 zawodników, wielu z nich zaliczyło debiut na seniorskich parkietach.