Swój kolejny mecz ligowy PYRA ‘2002 rozegrała na wyjeździe z BASKET TEAM Opalenica – było to spotkanie zaległe z pierwszej rundy.

BT Opalenica – PYRA 55 : 66 (22:10, 13:20, 3:22, 17:14)
Mecz miał różne fazy.
Bardzo słaba w naszym wykonaniu była [pierwsza kwarta -12 pkt.
W drugiej podgoniliśmy wynik tak, że do przerwy przegrywaliśmy tylko 5 pkt.
Najlepsza była trzecia kwarta wygrana wysoko 22:3. W tej części meczu wreszcie poprawnie broniliśmy. Były nawet elementy pomocy w obronie. Nieźle blokowaliśmy rzuty przeciwników.
W czwartej kwarcie łączyliśmy grę o zwycięstwo z możliwością gry wszystkich zawodników z drużyny. Chociaż nie było zagrożenia porażką, to kilka akcji zagraliśmy „bez głowy”.
Nasze słabe punkty w tym meczu to brak startu do „niczyjej” piłki oraz mała liczba zbiórek na tablicach, mimo przewagi wzrostu.
Punkty zdobywali:
W. Tomaszewski – 20, A. Wiśniewski – 14, J. Kaczmarek – 10, F. Mischke – 6. F. Dominiak – 6, D. Schroeder – 5, F. Piątkowski – 3, E. Moczko – 2.
Grali ponadto:
D. Schroeder, F. Lisowski, A. Konopelski.
Dziękujemy zawodnikom SP 79 (F. Lisowski i A. Konopelski) za uzupełnienie składu naszej drużyny.
Gratulujemy E. Moczko pierwszego meczu w barwach PYRY i zdobycia pierwszych punktów w oficjalnym spotkaniu.
Następne spotkanie już w piątek 25.04.2014 o godz. 18.30 (sala SP 7) – rewanż z BT Opalenica.

Zapraszamy wszystkich zawodników grupy PYRA ‘2002 na trening w czwartek 24.04.2014 o godz. 18.00 – sala SP 18, os. Armii Krajowej.