W weekend nasze drużyny rozgrywały kolejne mecze mistrzowskie.
Poniżej wyniki, statystyki i krótkie opisy przebiegu spotkań.

III liga
MKS MOS Konin – PYRA 74 : 78 (19:29, 19:17, 18:17, 18:15)
Pierwszy wyjazdowy mecz w tym sezonie i pierwsza wygrana (na wyjeździe). W składzie meczowym mieliśmy tylko 3 zawodników grających na pozycjach „podkoszowych”, pozostali brali udział w meczu ligi juniorów w Ostrowie.
Mecz rozpoczęliśmy bardzo dobrze. Zespół gospodarzy, broniąc każdy swego, nie był wstanie przeciwstawić się naszym atakom. Graliśmy zespołowo i konsekwentnie, wykorzystywaliśmy każdy błąd przeciwnika. Gospodarze zdobywali punkty głównie po szybkich atakach. Nasze 29 pkt zdobytych w pierwszej kwarcie to bardzo dobry wynik. Od początku drugiej kwarty zespół z Konina zaczął bronić strefą. W drugiej kwarcie spokojnie rozbijaliśmy obronę rywali Damian Antczak trafił 3×3 pkt w tej kwarcie i gdyby nie głupio przegrana końcówka pierwszej połowy (ten fragment 7:0 dla gospodarzy), to na przerwę schodzilibyśmy z 15-punktowym prowadzeniem. Po przerwie obrona strefowa gospodarzy była z minuty na minutę coraz skuteczniejsza i zespół z Konina powoli odrabiał starty. Końcówka III kwarty i pierwsze 5 minut IV kwarty to skuteczna i szybka gra gospodarzy i bardzo powolna i nieskuteczna gra w naszym wykonaniu. Ten fragment przegrywamy 12:0 i w 35 min meczu gospodarze wychodzą na pierwsze prowadzenie w meczu 64:63. W tym momencie ciężar gry w ataku wziął na siebie nasz najbardziej doświadczony zawodnik Marek Walczak, który w ostatnich minutach meczu zdobył 9 pkt i wyprowadził nasz zespół na 7-punktowe prowadzenie, którego nie oddaliśmy do końca. W tym meczu większość czasu na parkiecie spędzili zawodnicy pierwszej piątki, co wynikało głównie z faktu, że grała ona bardzo skutecznie i kontrolowała poczynania przeciwnika.
Jednak na pochwałę zasługuje cały zespół, bo do samego końca, nawet w trudnych momentach, stanowiliśmy monolit, niezależnie od tego kto ile minut spędził na parkiecie.
Punkty:
M. Walczak – 26, D. Antczak – 22, R. Jańczyk – 14, R. Milczyński – 10, J. Szczepański – 4, J. Wyrwas – 2.

Juniorzy
STAL Ostrów – PYRA 68 : 93 (16:26, 13:16, 16:30, 23:21)
Pierwszy mecz wyjazdowy odbył się na trudnym terenie w Ostrowie Wielkopolskim. Grę zaczęliśmy bardzo skoncentrowani od prowadzenia 9:0, jednak 4 z rzędu celne rzuty trzypunktowe naszych przeciwników doprowadziły do wyniku 12:9 w 4 min. dla Ostrowa. W tym momencie zanotowaliśmy serię 10:0 i już do końca meczu nie oddaliśmy prowadzenia. Największą przewagę uzyskaliśmy w 4 min. ostatniej odsłony 86:49. Cieszy dobra skuteczność naszego zespołu oraz coraz lepsze zgranie i współpraca na boisku. Na uwagę zasługują dwie bardzo efektowne akcję zakończone wsadami przez E. Chmielewskiego i J. Leszczyńskiego.
Punkty:
J. Leszczyński – 16, M. Szorcz – 15 (3×3), P. Idziak – 14, J. Bober – 13 (2×3), F. Radzik – 12, E. Chmielewski – 10, P. Kurzawski – 5 (1×3), J. Simon – 4, M. Mieczyński – 2, M. Rój – 2.

Młodzicy starsi
BC OBRA Kościan – PYRA 34 : 110 (9:26, 7:28, 10:28, 8:28)
W weekend drużyna młodzików starszych rozegrała trzecie spotkanie w obecnym sezonie. Tym razem naszym przeciwnikiem była drużyna OBRY a mecz rozegraliśmy w Kościanie. Od początku mecz był jednostronnym widowiskiem a końcowy wynik 110:34 pokazuje różnice między zespołami. Tylko początek pierwszej i drugiej kwarty, ze względu na brak koncentracji zawodników, był słaby w naszym wykonaniu. Mecz w Kościanie był trzecim rozegranym na wyjeździe i zakończony wysoką wygraną. Jednak dopiero mecze w listopadzie z drużyną z Gniezna i dwa z drużynami z Ostrowa Wlkp. dadzą odpowiedź na temat naszej gry i możliwości drużyny w obecnym sezonie. Dwa z tych spotkań rozegramy we własnej hali w Gimnazjum Nr 54. Już dziś serdecznie zapraszamy w środy 6 i 27 listopada.
Wybrane statystyki:
M. Walczak – 16 pkt,7 as.,
G. Jęchorek – 17 pkt, 12 zb.,
P. Stankowski – 21 pkt, 12 zb.
W. Jarmużek – 17 pkt, 6 zb., 6 as., 8 zys.,
A. Krajewski – 10 pkt, 6 zb.