Nasza najstarsza drużyna w niedzielę 22.09.2013 uczestniczyła w jednodniowym Turnieju o Puchar Starosty w Inowrocławiu.
W turnieju udział wzięły 4 drużyny trzecioligowe: MKK Gniezno, SOKÓŁ Międzychód, NOTEĆ 1938 Inowrocław i PYRA.
Mecze były toczone wg systemu, w którym wygrani z pierwszych gier grali finał, a przegrani o trzecie miejsce.

Poniżej wyniki naszych spotkań, zdobycze punktowe i krótki komentarz trenerów P. Marchelka i T. Eicherta:

PYRA – MKK Gniezno 72 : 76 (11:13, 13:25, 28:21, 20:17)
R. Milczyński – 15, M. Walczak – 13, D. Antczak – 13, W. Frąckowiak – 10, J. Simon – 9, R. Jańczyk – 6, E. Chmielewski – 4, M. Lorych – 2.
Mecz zaczęliśmy poprawnie, pierwsza kwarta pomimo wyniku przebiegała pod nasze dyktando, jednak fatalnie w obronie i nieskutecznie w ataku rozegrana druga kwarta spowodowała 14 punktową stratę przed drugą połową. Początek drugiej części meczu należał zdecydowanie do nas, postawiliśmy twarde warunki w obronie i zagraliśmy skutecznie, a co najważniejsze, zgodnie z naszymi założeniami w ataku i na rezultat nie musieliśmy długo czekać. Przeciwnicy ratowali wynik celnymi rzutami za 3 pkt. z wymuszonych pozycji. W 37 min wyszliśmy na jednopunktowe prowadzenie i mecz rozstrzygał się w ostatnich 30 sekundach. Niestety strata piłki i kolejna szczęśliwa trójka Gniezna w ostatniej sekundzie akcji, na 7 sekund przed końcem meczu dała zwycięstwo naszym przeciwnikom.

PYRA – SOKÓŁ Międzychód 47 : 94 (12:15, 9:28, 12:27, 13:24)
M. Walczak – 13, D. Antczak – 8, J. Simon – 7, W. Frąckowiak – 6, R. Milczyński – 3, J. Bober – 2, R. Jańczyk – 2, B. Najdek – 2, I. Dzioch – 2, P. Błaszczyk – 1, J. Szczepański – 1.
W meczu z Międzychodem jedynie w pierwszej kwarcie zdołaliśmy podjąć wyrównaną walkę. Pozostały czas gry, to jedynie materiał dla trenerów na planowanie dalszej pracy z zespołem. Seryjne błędy w ataku i w obronie oraz bardzo słaba decyzyjność naszych zawodników spowodowały tak dużą przewagę punktową. Na usprawiedliwienie można jedynie dodać, że 3 kwarty meczu graliśmy przeciwko obronie strefowej, której nie rozpracowywaliśmy jeszcze na treningach.

Ostatecznie w turnieju zajęliśmy czwarte miejsce i zdobyliśmy kolejne doświadczenie w grze seniorskiej oraz materiał poglądowy do dalszej pracy.