odniosła PYRA w wyjazdowym spotkaniu ligowym juniorów starszych

MKS MOS Konin – PYRA 58 : 76 (19:29, 8:20, 11:6, 20:21)

Kolejne wyjazdowe spotkanie w tym tygodniu. Po meczach w Szczecinie i Goleniowie, we wtorek rywalizowaliśmy w kategorii U20 z MKS MOS Konin. Z różnych względów na mecz pojechaliśmy w mocno przetrzebionym składzie. Spotkanie rozpoczęliśmy bardzo dobrze, grając szybko i bardzo pewnie. Zdobywaliśmy punkty na różne sposoby, a nasza gra mogła się podobać. Nawet kiedy przeciwnik zaczął stosować obronę strefową, nasz zespół pokazał dużą dojrzałość w grze i bardzo długo, cierpliwie i mądrze rozgrywał każdą akcję. Przez cały mecz kontrolowaliśmy wynik i nasze zwycięstwo praktycznie ani przez chwilę nie było zagrożone. Zdecydowanie najlepsze zawody w tym sezonie rozegrał nasz rozgrywający Marcin Szorcz, który bardzo dobrze dyktował tempo, zarówno w ataku jak i w obronie i był prawdziwym liderem naszego zespołu.

Punkty:
Leszczyński – 17, Walczak – 14, Szorcz – 10, Radzik – 9, Bober – 8, Antczak – 7, Lorych – 7, Kapral – 1, Wyrwas, Rój, Chmielewski.

Już w najbliższą niedzielę zapraszamy na derbowy pojedynek na 3-ligowym froncie. O godzinie 15.00 w hali na osiedlu Tysiąclecia zmierzymy się z Basket Junior Poznań. W drużynie przeciwnej występują wychowankowie i byli zawodnicy PYRY : Maciej Waraczyński, Marcin Tomaszewski, Marek Lewandowski, Mateusz Madanowski.