WYCHOWANKOWIE „PYRY”


 

 grabinski_maciej Maciej Grabiński – ur. 1983     

  • pierwszy trener Tadeusz Dudziński
  • zawodnik pierwszej grupy szkoleniowej PYRY
  • 2002-2006 MKK Pyra (2 i 1 liga)
  • 2006/2007 KK Politechnika (1 liga)
  • 2007/2008 Tarnovia Tarnowo Podgórne (2 liga)

 

 Adam Metelski Adam Metelski – ur. 1983     

  • wychowanek trenera Jacka Kamińskiego
  • w latach 2002-2006 studiował i grał w USA dla Grayson Country oraz UC Irvine
  • 2006/2007 Gunaras KC Dombovar (Węgry)
  • 2007/2008 Tarnovia Tarnowo Podgórne (1 liga)
  • 2008/2009 PBG Basket Poznań (PLK), kończył sezon w AZS Koszalin (PLK)
  • 2009/2010 AZS Koszalin (PLK)
  • 2010-2012 Polpharma Starogard Gdański (PLK)
  • 2012-2014 AZS Politechnika Poznań (1 liga)
  • 2014/2015 MKS Dąbrowa Górnicza (PLK)
  • 2015-2019 Biofarm Basket Poznań (1 liga)

 

 Marcin Flieger Marcin Flieger – ur. 1984     

  • wychowanek trenera Jacka Kamińskiego
  • wicemistrz Polski kadetów w 2000 roku
  • brązowy medal mistrzostw Polski 2006 i 2012
  • 2002-2004 MKK Pyra Poznań (2 liga)
  • 2004/2005 Kotwica Kołobrzeg (1 liga)
  • 2005/2006 MKK Pyra Poznań (1 liga), kończył sezon w Czarni Słupsk (PLK)
  • 2006/2007 Czarni Słupsk (PLK)
  • 2007/2008 KK Politechnika Poznańska (1 liga)
  • 2008/2009 PBG Basket Poznań (PLK)
  • 2009-2012 Zastal Zielona Góra (1 liga i PLK)
  • 2012/2013 WKS Śląsk Wrocław (1 liga)
  • 2013-2015 King Wilki Morskie Szczecin (1 liga i PLK)
  • 2015-2018 Polpharma Starogard Gdański (PLK)
  • 2018-2020 Biofarm Basket Poznań (1 liga)

 

 PBG Basket Poznañ 2009/2010 Tomasz Semmler – ur. 1985     

  • pierwszy trener Małgorzata Karpowicz (Więckowska)
  • wicemistrz Polski kadetów 2000 i 2001
  • 2002-2006 MKK Pyra (2 i 1 liga)
  • 2006-2008 KK Politechnika (1 liga)
  • 2008/2009 Tarnovia Tarnowo Podgórne (2 liga)
  • 2009/2010 PBG Basket Poznań (PLK)
  • 2010/2011 AZS Radex Szczecin (1 liga)

 

 Tomasz Smorawiński Tomasz Smorawiński – ur. 1987     

  • pierwszym trenerem był Andrzej Gondek, później Krzysztof Szablowski
  • uczestnik Mistrzostw Europy juniorów 2005 w Serbii
  • mistrz polski juniorów starszych 2007
  • 2004-2006 MKK Pyra Poznań (1 liga)
  • 2006-2008 KK Politechnika Poznańska (1 liga)
  • 2008/2009 PBG Basket Poznań (PLK)
  • 2009-2011 AZS Kutno (2 liga)
  • 2011/2012 PBG Basket Poznań (PLK)
  • 2012/2013 KS Księżak Łowicz (2 liga)
  • 2013/2014 BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski (1 liga)
  • 2014/2015 Basket Suchy Las (2 liga)
  • 2015-2020 Biofarm Basket Poznań (1 liga)

 

 Tomasz Gierwazik Tomasz Gierwazik – ur. 1988     

  • wychowanek trener Justyny Cichockiej (Tomaszewska)
  • wicemistrz polski kadetów w 2004 roku
  • mistrz polski juniorów starszych 2007
  • uczestnik mistrzostw europy kadetów 2004 w Grecji
  • 2005/2006 MKK Pyra Poznań (1 liga)
  • 2006-2008 KK Politechnika Poznańska (1 liga)
  • 2008/2009 Tarnovia Tarnowo Podgórne (2 liga)
  • 2009-2013 AZS Politechnika Poznań (2 liga i 1 liga)
  • 2014/2015 Rawia Rawicz (2 liga)

 

 PBG Basket Poznañ 2009/2010 Albert Skowroński – ur. 1988     

  • pierwszy trener Justyna Cichocka (Tomaszewska)
  • wicemistrz Polski kadetów 2004
  • mistrz Polski juniorów starszych 2007
  • 2005/2006 MKK Pyra (1 liga)
  • 2006-2008 KK Politechnika (1 liga)
  • 2008/2009 Tarnovia Tarnowo Podgórne (2 liga)
  • 2009/2010 PBG Basket Poznań (PLK)

 

 Paweł Mowlik Paweł Mowlik – ur. 1989     

  • wychowanek Jana Ignasiaka
  • wicemistrz polski kadetów w 2004 roku
  • mistrz polski kadetów 2005
  • mistrz polski juniorów starszych 2007
  • uczestnik mistrzostw europy kadetów 2005 w Hiszpanii
  • 2006-2008 KK Politechnika Poznańska (1 liga)
  • 2008/2009 Tarnovia Tarnowo Podgórne (2 liga)
  • 2009/2010 PBG Basket Poznań (PLK)
  • 2010/2011 Sportino Inowrocław (1 liga)
  • 2011/2012 Sportino Inowrocław (1 liga), sezon kończył w PWiK Piaseczno (2 liga)
  • 2012/2013 Basket Suchy Las (2 liga)
  • 2014-2016 Jamalex Polonia 1912 Leszno (2 liga)
  • 2017/2018 KS Kosz Pleszew (2 liga)
  • 2018-2021 Tarnovia Basket Tarnowo Podgórne (2 liga)

 

  Krystian Bartkowiak – ur. 1989     

  • pierwszy trener Jacek Kamiński
  • mistrz Polski kadetów 2005
  • mistrz Polski juniorów starszych 2007
  • uczestnik Mistrzostw Europy kadetów 2005 w Hiszpanii – 14 miejsce
  • 2006/2007 KK Politechnika (1 liga)
  • 2007-2009 Tarnovia Tarnowo Podgórne (2 liga)

 

 Jacek Łukomski Jacek Łukomski – ur. 1989     

  • wychowanek Macieja Piekarczyka
  • mistrz polski kadetów 2005
  • 2009-2011 AZS Politechnika Poznań (2 liga)
  • 2014/2015 Jamalex Polonia 1912 Leszno (2 liga)
  • 2016/2017 Tarnovia Basket Tarnowo Podgórne (2 liga)

 

rafal-bartkowski Rafał Bartkowski – ur. 1990     

  • wychowanek Krzysztofa Karpowicza
  • 2016-2019 Tarnovia Basket Tarnowo Podgórne (2 liga)

 

 Wojciech Pawełczyk Wojciech Pawełczyk – ur. 1993     

  • wychowanek Tomasza Błaszaka
  • 2011/2012 PBG Basket Poznań (PLK)
  • 2013-2016 AZS Politechnika Poznań (1 i 2 liga)
  • 2017/2018 Sklep Polski MKK Gniezno (2 liga)
  • 2018-2021 Tarnovia Basket Tarnowo Podgórne (2 liga)

 

 Michał Wielechowski Michał Wielechowski – ur. 1994     

  • wychowanek Macieja Piekarczyka
  • IV miejsce na Mistrzostwach Polski Kadetów w 2010 roku
  • 2012-2014 Basket Suchy Las (2 liga)
  • 2014-2016 AZS Politechnika Poznań (1 i 2 liga)
  • 2016/2017 RKKS Rawia Rawag Rawicz (2 liga)
  • 2017/2018 Pogoń Prudnik (1 liga), sezon kończył w Żubry Białystok (2 liga)
  • 2018-2020 Żubry Białystok (2 liga)
  • 2020/2021 KSK Noteć Inowrocław (2 liga)

 

 Filip Taisner Filip Taisner – ur. 1994     

  • wychowanek Macieja Piekarczyka
  • IV miejsce na Mistrzostwach Polski Kadetów w 2010 roku
  • 2012-2014 Basket Suchy Las (2 liga)
  • 2014/2015 MKS Sokół Marbo Międzychód (2 liga)
  • 2015/2016 Zagłębie Sosnowiec (2 liga)
  • 2016-2018 KS AZS PŚ Gliwice (2 liga)
  • 2018/2019 GKS Tychy (1 liga), sezon kończył w Tarnovia Basket Tarnowo Podgórne (2 liga)
  • 2019-2021 Tarnovia Basket Tarnowo Podgórne (2 liga)

 

 Jakub Szczepański Jakub Szczepański – ur. 1995     

  • wychowanek Tomasza Błaszaka
  • mistrz Polski młodzików w 2009 roku
  • III miejsce na Mistrzostwach Polski Kadetów w 2011 roku
  • 2015/2016 AZS Politechnika Poznań (2 liga)

 

 DSC_8943_Cleanse - Medium Michał Marek – ur. 1996     

  • wychowanek Krzysztofa Dobrowolskiego
  • 2012-2015 Basket Suchy Las (2 liga)
  • 2015/2016 PGE Turów Zgorzelec (PLK)
  • 2016-2019 Polfarmex Kutno (PLK i 1 liga)
  • 2019/2020 Biofarm Basket Poznań (1 liga)
  • 2020/2021 Energa Kotwica Kołobrzeg (1 liga)

 

 jedrzej-leszczynski Jędrzej Leszczyński – ur. 1996     

  • wychowanek Krzysztofa Dobrowolskiego
  • 2015/2016 Mount Zion Christian Academy (Durham, Północna Karolina, USA)
  • 2016-2020 Cardinal Stritch University (Milwaukee, Wisconsin, USA)

 

Jakub Bober – ur. 1996     

  • wychowanek Krzysztofa Dobrowolskiego
  • 2015-2017 AZS Politechnika Poznań (2 liga)

 

Marcin Szorcz – ur. 1996     

  • wychowanek Krzysztofa Dobrowolskiego
  • 2018/2019 Sklep Polski MKK Gniezno (2 liga)

 

Filip Radzik – ur. 1996     

  • wychowanek Krzysztofa Dobrowolskiego
  • 2020/2021 Ogniwo Szczecin (2 liga)

 

Wojciech Frąckowiak Wojciech Frąckowiak – ur. 1997     

  • wychowanek Katarzyny Tomczak
  • III miejsce na Mistrzostwach Polski Młodzików w 2011 roku
  • 2015-2017 Biofarm Basket Poznań (1 liga)

 

Eryk Chmielewski – ur. 1997     

  • wychowanek Katarzyny Tomczak
  • III miejsce na Mistrzostwach Polski Młodzików w 2011 roku
  • 2018/2019 Sklep Polski MKK Gniezno (2 liga)

 

dawid-brociek Dawid Brociek – ur. 1998     

  • wychowanek Katarzyny Tomczak
  • III miejsce na Mistrzostwach Polski Młodzików w 2011 roku
  • 2016/2017 Biofarm Basket Suchy Las (2 liga)

 

Łukasz Kupczyński – ur. 1999     

  • wychowanek Katarzyny Tomczak
  • 2017/2018 Tarnovia Basket Tarnowo Podgórne (2 liga)
  • 2018-2020 MKS Sokół Międzychód (2 liga)
  • 2020/2021 Tarnovia Basket Tarnowo Podgórne (2 liga)

 

patryk-stankowski Patryk Stankowski – ur. 2000     

  • wychowanek Tomasza Błaszaka
  • III miejsce na Mistrzostwach Polski Młodzików w 2014 roku
  • 2016-2019 SMS PZKosz Władysławowo (2 liga)
  • 2019-2021 HydroTruck Radom (2 liga/PLK)

 

Andrzej Krajewski – ur. 2000     

  • wychowanek Tomasza Błaszaka
  • III miejsce na Mistrzostwach Polski Młodzików w 2014 roku
  • 2016-2020 Biofarm Basket Suchy Las/Biofarm Basket Poznań (2 liga i 1 liga)
  • 2020/2021 Weegree AZS Politechnika Opolska (1 liga)

 

Paweł Klimaszewski – ur. 2001     

  • wychowanek Jakuba Czwakiela
  • 2019-2021 BC Obra Kościan (2 liga)

 

  Wojciech Tomaszewski – ur. 2002     

  • wychowanek Katarzyny Tomczak
  • 2017-2020 Biofarm Basket Suchy Las/Biofarm Basket Poznań (2 liga i 1 liga)
  • 2020/2021 Anwil Włocławek (PLK)

 

  Aleksander Wiśniewski – ur. 2003     

  • wychowanek Jakuba Czwakiela
  • 2018-2020 Biofarm Basket Suchy Las/Biofarm Basket Poznań (2 liga i 1 liga)

 

Filip Dominiak – ur. 2003     

  • wychowanek Jakuba Czwakiela
  • 2020/2021 Exact Systems Śląsk Wrocław (2 liga)