W dniach 25-27.05.2012 r. drużyna PYRA ‘2000 uczestniczyła w XIV Ogólnopolskim Turnieju Minikoszykówki Chłopców o Puchar Dyrektora Pałacu Młodzieży w Bydgoszczy.

Wyniki spotkań:
PYRA – BRYZA Kolbudy                      26 : 32
PYRA – NOVUM SP 32 Bydgoszcz      40 : 19
PYRA – KASPROWICZ Inowrocław      30 : 36
PYRA – Pałac ASTORIA Bydgoszcz     32 : 17    o 5 miejsce

Kilka uwag trenerów B. Kitowskiej i J. Czwakiela:
Na turniej do Bydgoszcz pojechaliśmy w 9-osobowym składzie.
Niepełny skład dał o sobie znać już w pierwszym meczu z Bryzą Kolbudy, w którym toczyliśmy wyrównany bój, ale w czwartej kwarcie chłopacy opadli z sił i przegraliśmy 6 punktami.
W sobotę graliśmy pierwszy mecz z NOVUM Bydgoszcz, zawodnicy pokazali charakter i większe umiejętności od swoich rywali i pewnie wygrali.
Drugi mecz tego dnia decydował, o jakie miejsce będziemy grali w niedzielę. Zawodnicy Kasprowicza Inowrocław posiadali lepsze warunki fizyczne, my nadrabialiśmy szybkością oraz sprawnością fizyczną. Chłopacy dzielnie walczyli, ale nieznacznie przegrali. Jakby tego było mało, w 3 kwarcie jeden z naszych zawodników zderzył się z przeciwnikiem i został odwieziony do szpitala. Na szczęście nic poważnego się nie stało i w niedzielę wrócił do Poznania.
Ostatniego dnia już tylko w 8-osobowym składzie graliśmy o 5 miejsce z Pałacem-ASTORIA Bydgoszcz. Chłopacy zagrali dobry mecz, od początku skoncentrowani i wytrzymali go kondycyjnie. Przez całe spotkanie posiadaliśmy bezpieczną przewagę i wygraliśmy zajmując tym samym 5 miejsce w turnieju.
Podsumowując turniej, można być zadowolonym z postawy zawodników. Widać postępy w ich grze, jest bardziej poukładana mniej chaosu panuje na boisku.
Niestety organizacja turnieju pozostawia trochę do życzenia i odbiega od organizacji wcześniejszych turniejów, na których byliśmy Zwłaszcza dotyczy to poziomu sędziowania.